Problémy Lorenza ve španělské GP nikdo z týmu nečekal

Nestabilitu Yamahy možná v neděli způsobila vyšší teplota.

Klepněte pro větší obrázekVelká cena Španělska nedopadla pro Jorge Lorenza ani jeho tým Fiat Yamahy vůbec dobře a nikdo přesně nedokázal odhadnout proč od začátku závodu královské kubatury jejich jezdec tak výrazně ztrácel poté, co si v kvalifikaci zajel pro své první letošní pole position.

Snaha Lorenza získat v domácím podniku pódiové umístění nakonec zapříčinila jeho pád, když se snažil na stroji, na kterém se v den závodu necítil vůbec dobře, dojet třetího Casey Stonera.

„Trošku jsme zklamaní, protože takový výsledek nebo problémy jsme opravdu nečekali. Měli jsme dobré tréninkové jízdy a v každé byli rychlí,“ uvedl šéf týmu španělského jezdce Daniele Romagnoli.

V tréninkových jízdách a v samotné kvalifikaci Lorenzo působil velmi suverénně a jeho kontakt s motocyklem byl perfektní, což se v sobotu nedalo říct o jeho týmovém kolegovi, kterému paradoxně problémy už v kvalifikaci nakonec pomohly, když na poslední chvíli dokázali Italovi změnit nastavení v ranním zahřívacím tréninku. Ale ani tam se nedaly předpokládat nějaké potíže, protože ráno zajel Lorenzo čas jen o 0,039 sekundy pomalejší než Rossi.

„Věřili jsme si. Nastavení motocyklu bylo dobré a pro závod jsme na něm nic nezměnili. Je divné, že jsme nebyli rychlí hned od začátku závodu a měli nehodu ve snaze dostihnout Caseyho.“

„Starosti si ale neděláme. Víme, že je Jorge konkurenceschopný,“ pokračoval Romagnoli. „Podle mě nyní potřebujeme detailně analyzovat, co se vlastně v tomto závodu stalo a možná přijdeme na to, že nedělní vyšší teplota způsobila určitou nestabilitu našeho motocyklu. Potřebujeme provést hloubkový rozbor celé situace pro příští závody.“

„Jorgemu a Yamaze se v Le Mans pokaždé daří, takže věřím, že můžeme zůstat na špici v tomto závodě stejně, jak v těch dalších!“ řekl závěrem Daniele Romagnoli, manažer týmu Jorge Lorenza.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz