Provizorní seznam jezdců MotoGP 2011

Necelý měsíc zbývá do prvního oficiálního testu královské kubatury MotoGP a tato kubatura je také prozatím jediná v celém seriálu, kde máme potvrzeno kompletní pole sedmnácti závodníků.
Provizorní seznam jezdců MotoGP 2011

Provizorní seznam jezdců určený pro novou sezonu většinou spatřil světlo světa v prosinci, ale letos máme ´jistotu´ pouze v případě závodního pole MotoGP. Pokud se tedy opravdu nestane nic neočekávaného, tak máme na startu sedmnáct jezdců, deset týmů a čtyři značky motocyklů.

Po jednom jezdci nasadí LCR Honda, Páginas Amarillas Aspar, Rizla Suzuki a Cardion AB Motoracing. S třemi jezdci v jednom týmu pojede pouze tovární Repsol Honda a ostatní týmy pokračují klasicky s dvojicí závodníků.

Oproti loňskému roku, kde jsme měli šest nováčků, letos pojedou pouze dva. Karel Abraham, jenž do královské kubatury přestoupil z třídy šestistovek Moto2 a Cal Crutchlow, jezdec seriálu produkčních motocyklů WSBK. Po roce se také vrací Toni Elías, Mistr světa třídy Moto2 2010, ale ten už v MotoGP závodil od roku 2005 pět sezon.

Sezona 2011 je okořeněna zajímavými přestupy jezdců. Valentino Rossi odešel z Fiat Yamahy do italské Ducati, Casey Stoner opustil po čtyřech letech Ducati, aby se přidal k tovární Hondě, Ben Spies postoupil z Yamahy Tech 3 do továrního týmu tří ladiček, Randy De Puniet a Loris Capirossi vytvoří týmovou dvojku u Pramac Racingu, Hiroši Aojama spojil síly s týmem Honda Gresini a Toni Elías s týmem LCR Honda. Nicméně je to pouze Ben Spies a Hiroši Aojama, kteří sice změnili tým, ale ne značku motocyklu, což jim může přinést drobnou výhodu.

Sedmnáct jezdců není moc a určitě se čekalo víc. Aspar uvažoval o druhé Ducati, ale rozhodli tým rozšířit až od roku 2012, ve hře byl také Inmotec a asi nikdo nepočítal s tím, že Suzuki absolvuje poslední sezonu osmistovek pouze s jedním jezdcem. Takže nakonec brněnský Cardion AB Motoracing je týmem, který nově rozšířil startovní rošt top kubatury.

Provizorní seznam jezdců a týmů MotoGP 2011:


Jezdec Země Tým Motocykl
1 LORENZO Jorge SPA Fiat Yamaha Team Yamaha YZR-M1
2 SPIES Ben USA Fiat Yamaha Team Yamaha YZR-M1
3 PEDROSA Dani SPA Repsol Honda Team Honda RC212V
4 DOVIZIOSO Andrea ITA Repsol Honda Team Honda RC212V
5 STONER Casey AUS Repsol Honda Team Honda RC212V
6 HAYDEN Nicky USA Ducati Team Ducati GP11
7 ROSSI Valentino ITA Ducati Team Ducati GP11
8 EDWARDS Colin USA Monster Yamaha Tech3 Yamaha YZR-M1
9 CRUTCHLOW Cal GBR Monster Yamaha Tech3 Yamaha YZR-M1
10 SIMONCELLI Marco ITA San Carlo Honda Gresini Honda RC212V
11 AOJAMA Hiroši JAP San Carlo Honda Gresini Honda RC212V
12 BAUTISTA Álvaro SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki GSV-R
13 ELÍAS Toni SPA LCR Honda MotoGP Honda RC212V
14 DE PUNIET Randy FRA Pramac Racing Team Ducati GP11
15 CAPIROSSI Loris ITA Pramac Racing Team Ducati GP11
16 BARBERÁ Héctor SPA Páginas Amarillas Aspar Ducati GP11
17 ABRAHAM Karel CZE Cardion AB Motoracing Ducati GP11


Pozn. Pořadí je dle umístění týmů v MS 2010.

Klepněte pro větší obrázek


11:43 | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
11:42 | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
11:42 | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz