První den testů ve Valencii ovládli Rabat a Hanika

Někteří jezdci slabších kubatur dnes testují ve Valencii. Ve třídě Moto2 kraloval Esteve Rabat a v Moto3 byl nejrychlejší náš Karel Hanika.

Ve Valencii v tomto týdnu probíhají další testy slabších tříd. Testy v Jerezu minulý týden byly poznamenány vydatným deštěm. Dnes ve Valencii bylo sucho. V určitých okamžicích jezdili jezdci obou tříd současně. Pro třídu Moto3 byl vyhrazen i samostatný časový úsek pro testování bez jezdců Moto2 na trati.

Letošní šampion prostřední kubatury Esteve Rabat zahájil testy ve Valencii nejlepším časem. Jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 1:35,287s. Na druhém místě skončil německý závodník – Jonas Folger. První trojici uzavřel Takaaki Nakagami.

Španělský šampion Rabat bude prvním mistrem světa třídy Moto2, který se pokusí o obhajobu titulu. Všichni předchozí šampioni Moto2 po zisku titulu přestoupili do MotoGP. Rabat dnes tedy využil dobrých klimatických podmínek na trati ve Valencii k pokračování přípravy na další sezónu.

Kromě Rabata, Folgera a Nakagamiho se v první pětce ukázali i Luis Salom a Mika Kallio.

Dnes ve Valencii upadli Alex Márquez, Ricard Cardus, Luis Salom, Thitipong Warokorn, Axel Pons a Randy Krummenacher. Nikomu z jmenovaných se naštěstí nic nestalo.

Poslední den testů v Jerezu uzavřeli nejlépe Bagnaia a Krummenacher

Ve třídě Moto3 kraloval český závodník Karel Hanika. Na první místo se dostal díky času 1:39,337s. Druhým jezdcem v pořadí byl Niccolo Antonelli se ztrátou půl vteřiny na Karla. Třetí místo obsadil Karlův nový kolega – Miguel Oliveira. Portugalcova ztráta na prvního je zhruba šest desetin.

Fabio Quartararo, šampion španělského mistrovství CEV a vítěz posledních dvou závodů tohoto šampionátu, dnes testoval svůj nový motocykl týmu Estrella Galici 0.0. Jeho nejrychlejší čas však nebyl zveřejněn.

Jezdci týmu SKY Racing VR46 (Fenati a Migno) pracovali na vylepšování nového stroje KTM pro rok 2015. Jejich časy nebyly zveřejněny.

Niklas Ajo a nováček Jorge Martin upadli. Jejich nehody se obešly bez větších následků. Méně štěstí měl Juanfran Guevara. Španěl musel být po nehodě převezen do nemocnice ve Valencii na rentgen nohy.