První den v Aragónu byl nejrychlejší Iannone a Márquez

V úterý zahájili jezdci nižších kubatur motocyklového šampionátu dvoudenní privátní test na dráze španělského závodního okruhu Motorland Aragón.

Testu na okruhu, který v září přivítá pro nižší kubatury dvanáctý podnik sezony se zúčastnilo celkem třicet závodníků střední třídy Moto2 a dvanáct z nejnižší kubatury do 125ccm.

V šestistovkách zajel rekord okruhu a nejlepší čas Moto2 vůbec zástupce týmu Fimmco Speed Up Ital Andrea Iannone, když jedno kolo zvládl v čase 1´55,364 sekundy. Mezi jezdci nejnižší kubatury dominoval momentálně vedoucí jezdec průběžného hodnocení Marc Márquez s časem 1´59,544 sekundy.

Druhé místo obsadil Japonec Tomizawa, když na prvního Itala ztratil 0,394 sekundy, ale o něco později ztratil kontrolu nad přední části svého motocyklu Suter a v třinácté zatáčce okruhu Motorland Aragón havaroval. Naštěstí se pro Japonce vše obešlo bez zranění, ale testování pro něho ten den skončilo, protože mechanici týmu Technomag CIP již nedokázali motocykl opravit před sedmnáctou hodinou, kdy test skončil.

Třetím mužem testu v Aragónu byl s časem 1´55,814 sekundy Julián Simón z Mapfre Aspar (na fotografii), čtvrtý čas 1´55,852 sekundy zajel Toni Elías z Gresiniho týmu Moto2 ve svém posledním kole a první pětici nejlepších uzavřel Simone Corsi z JiR Moto2, když se jako poslední jezdec dostal pod hranici jedné minuty a šestapadesáti sekund.

Do desátého místa se pak umístili jezdci v pořadí šestý Roberto Rolfo z Italtransu STR, sedmý byl jezdec Tech 3 Juki Takahaši, osmý Xavier Simeon z Holiday Gym, devátý Thomas Lüthi z Interwetten Moriwaki a konečně desátý byl zástupce Forward Racingu Claudio Corti.

Testu byl rovněž přítomen švýcarský výrobce podvozků Suter. Němec Arne Tode z Racing Germany pro ně testoval spoustu nových řešení, které chtěli ve středu nabídnout jezdcům jako Julián Simón nebo Roberto Rolfo.

Výrobce Moriwaki měl na dráze jezdce Shogo Moriwakiho, zatímco pro týmy Maquinza-SAG jezdil Angel Rodriguez a v Tenerife 40 Pons nahradil zraněného Axela Ponse lídr německého mistrovství supersportů Damian Cudlin. Itala Mattia Pasiniho bylo vidět u týmu Italtrans STR.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře