První dva nejlepší časy zajel Stoner s Pedrosou

Nic jiného se k výkonu jezdců tovární stáje Hondy říct nedá než to, že předvedli skutečně velmi dobrý vstup do druhého testu královské kubatury, i když při posledním výjezdu Pedrosu zastavil technický problém.
První dva nejlepší časy zajel Stoner s Pedrosou

Casey Stoner zajel nejrychlejší kolo už dopoledne a když začalo pršet, raději zůstal v boxech a společně s týmem plánoval harmonogram testů na další dva dny. „Bylo velmi těžké odjet ze Švýcarska, protože když jsem odcházel na letiště, tak se zrovna Ally probudila a vůbec se mi nikam nechtělo!“ prozradil otec malé Alessandry.

„První den testování dopadl dobře, protože jsme navázali na to, kde jsme posledně skončili, ale podmínky na dráze byly o něco horší,“ pokračoval Stoner. „Ráno se nám třeba podařilo vyřešit pár věcí, když jsme nasadili jiné brzdové kotouče, což bylo oproti minulému testu zlepšení. Pak jsme vyzkoušeli pár věcí s nastavením, zkrátili rozvor a získali nějakou trakci k dobru.“

Tým Casey Stonera také pokračoval v řešení problémů spojených s vibracemi a to změnou tuhosti podvozku nebo rozložením hmotnosti, nicméně jejich snahu dnes odpoledne zastavil déšť, takže v řešení tohoto důležitého bodu druhého testu budou pokračovat až zítra.

Dani Pedrosa na svého kolegu ztratil jen něco přes dvě desetiny, což představuje velmi dobrý začátek testu také pro španělského závodníka. „Pro nás určitě dobrý test, kde jsme zaznamenali několik dobrých výjezdů. Dráha byla ze začátku hodně špinavá a přilnavost nebyla vůbec dobrá. Postupně se to ale zlepšovalo a my mohli pokračovat v testovacím programu,“ řekl Pedrosa.

„Horko je tu nesrovnatelně větší než při posledním testu. Po prvním výjezdu jsem toho vypotil víc než minule za všechny tři dny!“ pokračoval Pedrosa. „Dnes jsme udělali nějaké testy na motoru, abychom viděli, jak můžeme zvládnout distribuci výkonu a také pracovali na podvozku. Odpoledne jsem také jezdil v dešti, ale při druhém výjezdu začala dráha rychle osychat, tak jsme skončili o něco rychleji.“

„Při poslední jízdě jsem zaznamenal drobný problém. Na palubní desce mi začala svítit červená kontrolka, takže jsem zastavil motor. Teď to musíme analyzovat a zjistit příčinu,“ dodal závěrem Pedrosa.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.