První pole position pro Itala na tovární RC212V

Andrea Dovizioso byl v sobotu na dráze okruhu v Motegi jediným zástupcem tovární Hondy a své role se zhostil víc než dobře, když kvalifikaci vyhrál a získal své první pole position v kariéře jezdce MotoGP.
První pole position pro Itala na tovární RC212V

Ital svým parádním výkonem na samé hranici 1´47 sekund, nedal šanci jezdcům jako druhému Valentinovi Rossimu a třetímu Casey Stonerovi, kteří se zítra spolu s ním postaví do první řady na startovním roštu.

Pro Itala je to první start z první pozice v MotoGP, ale v minulosti již v kvalifikacích triumfoval celkem třináctkrát, když jich v nejnižší kubatuře do 125ccm vyhrál devět a ve čtvrtlitrech čtyři. Naposledy startoval z první pozice v Estorilu 2007, ještě jako jezdec Hondy RS250RW.

S dnešní pole position v MotoGP jich má Dovizioso celkem čtrnáct a v neděli už bude záležet čistě na něm, jak dokáže prodat výkon své Hondy v samotné Grand Prix.

„Jsem opravdu velmi šťastný z pole position a také překvapený, protože jsem nečekal, že budu tak těsně času na kolo v podobě minuty a sedmačtyřiceti sekund,“ řekl na úvod Andrea Dovizioso. „Je to tady, jako můj druhý domácí závod, protože je to domov mého týmu, což také způsobilo, že zisk pole position je tady ještě mnohem speciálnější.“

„Rovněž jsem spokojen s výkonem RC212V. Elektronika nám tu funguje bezvadně, zvlášť omezení jízdy po zadním kole a výkon je velmi silný, což mi hodně pomáhá,“ pokračoval Ital. „Těšíme se na úspěšný závod, protože obvykle není mým stylem jet v trénincích nebo kvalifikaci na absolutním maximu, takže si věřím.“