První stříbro v MotoGP pro Itala Doviziosa

Tovární Repsol Honda měla své dva jezdce v první a druhé řadě na startu, tuto dobrou výchozí pozici ale nejlépe využil pouze Andrea Dovizioso, jenž se umístil druhý a stejná příčka mu také nyní patří v hodnocení MS.

Ital je s každým závodem lepší a lepší. Motivace smlouvy u Repsol Hondy je určitě vysoká, ale v případě Doviziosa to raději berme jako jeho přirozený progres. Tento mladý závodník působí klidným, vyrovnaným dojmem někdy až nenápadným, ale letos za něho mluví především výsledky a o to tu samozřejmě jde.

Dovizioso startoval čtvrtý, druhý projel cílem, takže velmi úspěšná mise. Nicméně tovární jezdec Hondy chce stabilně bojovat o vítězství a buďme si jisti, že v nejbližších závodech to dokáže. Dnes to bylo hlavně o souboji s Randy De Punietem, který ve svůj prospěch rozhodl v jedenáctém kole, když si na jezdce za sebou vytvořil bezpečný náskok.

„S druhým místem v závodu jsem velmi spokojený a rovněž druzí jsme nyní v hodnocení šampionátu, takže to jen odráží náš výrazný začátek sezony,“ uvedl dnes nejlepší jezdec Hondy Andrea Dovizioso. „Od poloviny závodu jsem viděl několik jezdců, kteří jeli těsně za mnou, takže jsem se snažil na maximum, abych získal náskok a vyhnul se tak souboji v posledním kole.“

„Zatáčky třináct a čtrnáct jsou na konci kola a velmi pomalé, takže tam můžete velmi dobře vidět jezdce jedoucí za vámi a také tam byl prostor pro snadné předjetí, pokud byl rozestup příliš těsný, takže bylo důležité získat určitý náskok, což se mi podařilo.“

„Potřebujeme ještě zapracovat na dalším zlepšení, abychom dokázali bojovat o vítězství, ale dnes jsme k tomu postoupili o krok blíže a to je pro nás velmi dobrý výsledek, před začátek velmi rušného závodního období. Další zastávkou je Assen, takže se pokusíme dál zlepšit a vytvořit si tam šanci na vítězství,“ řekl Andrea Dovizioso.

Dani Pedrosa prožil velmi rušný britský víkend, ale jeho mechanici zcela určitě ještě mnohem rušnější. Španěl rozbil motorku v sobotní kvalifikaci, potom znovu v ranním warm-upu, takže mechanici Repsol Hondy měli plné ruce práce, aby mu jeho RC212V dali dohromady. Bohužel tak jak se Pedrosovi dařilo v přípravě to v samotném závodu už zopakovat nešlo. Španěl bojoval s prokluzem u zadního kola, absencí přilnavosti a prostě jen závod dokončil aniž by dokázal s někým bojovat.

„Osmá příčka je určitě zklamáním, protože včera jsme tu vypadali poměrně silně a já si věřil,“ řekl na úvod Dani Pedrosa, který do závodu odstartoval z třetího místa. „Nicméně od začátku závodu nám chyběla potřebná úroveň přilnavosti a já díky tomu nedokázal vyvinout rychlost, jaké jsem docílil v tréninku.“

„To bylo frustrující, protože jsem sice byl s jezdci vpředu, ale nedokázal s nimi bojovat o pozice. Pozitivem na tomto víkendu bylo, že i když jsem dvakrát spadl, tak se to obešlo bez zranění a během dnešního závodu mě ani nic nebolelo. To znamená, že na tento víkend můžeme rychle zapomenout a připravit se na další závody. Ten příští bude další víkend v Assenu,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.