První test Marqueze v Barceloně

Španělský jezdec zahájil v Barceloně třídenní test, kde získá první zkušenosti jak v sedle nového motocyklu Derbi RSA, tak ve spolupráci s novým týmem Ajo Motorsport.

Marquez letos vstupuje do své třetí sezony. V uplynulých dvou ročnících zaznamenal velmi dobré výsledky. Stal se vůbec nejmladším Španělem, který stál na stupních vítězů, když zajel na třetí místo v britské Grand Prix 2008, ale také nejmladším Španělem startujícím z pole positin, když loni zvládl kvalifikaci na Velkou cenu Francie nejrychlejším časem na kolo.

„Konečně se vracím do prostředí, které mám tak rád, protože po tak dlouhé době mimo dráhu mi to už chybělo,“ řekl Marc Marquez. „Jezdil jsem motokros, chodil do tělocvičny, jezdil na kole a dokonce jezdil i na ledu, ale už se těším až vyjedu na nové motorce.“

Jezdec Repsolu od středy zahájil první předsezonní test nejnižší kubatury a poprvé se na dráze ukáže s novým motocyklem Derbi v barvách Repsolu. V minulém roce Marquez závodil s KTM, v celkovém hodnocení obsadil osmou příčku, ale po odchodu rakouského výrobce z mistrovství světa, byl nucen změnit tým a značku motocyklu.

„Tak jako vždy začneme pečlivě, abychom se v testech dostali do tempa,  získali rychlost a potom postupně zrychlovali. Testy budou důležité pro adaptaci na nový motocykl a ve spolupráci s týmem, i když jsem už měl příležitost některé lidi s týmu poznat, když jsem navštívil sídlo týmu ve Finsku,“ řekl Marquez, který si na severu Evropy vyzkoušel jízdu s motocyklem na ledové dráze.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz