První test týmu MOTO FGR v sezóně 2014

Náš tým se o uplynulém víkendu zúčastnil prvního testu. Vydal se na maďarský Pannoniaring, který byl jediným možným řešením v těchto dnech.
První test týmu MOTO FGR v sezóně 2014
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Martin Gbelec

Po podepsání smlouvy na letošní rok usedl na náš motocykl teprve 13-letý český talent a jezdec Red Bull rookies cupu Martin Gbelec. Motocykl FGR 250 GP si ozkoušel již na sklonku loňské sezóny, kdy na Slovakiaringu překvapivě zvítězil v obou závodech.

Počasí při testech nám přálo, pohybovalo se mezi 16 – 20 stupni a i předpokládaný déšť se nám během testovacích dnů vyhýbal.

 Martin jezdil ve čtvrtek a v pátek na propůjčeném motocyklu Honda 125 GP a najížděl velké množství kol na téměř pětikilometrovém okruhu. V sobotu a v neděli pak na našem speciálu FGR tlačil časy postupně dolů. Nakonec zajel na okruhu, na kterém byl prvně několik kol pod 2:03 min., což je velmi dobrá výchozí pozice pro tuto sezónu. Měl to navíc ztížené, přestože jezdil v nejrychlejší skupině, měl s jezdci, kteří neuměli držet stopu problémy, což vedlo k několika drobným kolizím. Zkušeně ustál i těžký highsider. V sobotu nás čekal závod na 6 a v neděli na 8 kol. Oba dva závody jsme byli domluveni, že Martin nechá soupeře ujet, aby měl volnou trať a nemusel se zdržovat předjížděním pomalejších jezdců. Vyzkoušel si tak simulaci závodu, o výsledku ale nemohla být řeč. Nutno podotknout, že jsme na okruhu byli jedinou motorkou specifikace Moto3 a tento test jsme absolvovali se Superbiky a Supersporty, což nebyla úplně ideální varianta.  Čtyřdenní test však proběhl bez problémů a bez pádu a náš tým je tak připraven startovat ve vybraných závodech Alpe Adria cup, které nebudou kolidovat se seriálem Red Bull rookies cup.

Hned příští víkend nás čeká nedaleký Slovakiaring, tentokráte s kratší verzí tratě. Dík patří Jirkovi Látrovi se synem za obsluhu datarecordingu, Marku Morávkovi a Lukáši Peškovi za rady k Martinově jízdě.  A v neposlední řadě také Martinovi, který i přesto, že najezdil za 4 dny více než 1000 km, se dokázal před každým vyjetím naplno koncentrovat a bylo vidět, že je fyzicky velmi dobře připraven. Tým má zatím naplánované čtyři závodní víkendy, uvidíme však podle situace, až Martin oslaví své 14-té narozeniny, co nám závěr sezóny ještě připraví…

Miroslav Felgr, majitel týmu:

„Budu se opakovat, co jsem říkal po loňském závodu na Slovakiaringu, Martin mě opět překvapil! Časy, které zajížděl na okruhu, na kterém ještě nebyl vypovídají o tom, že se nám rodí další velký talent. Měl to ztížené i tím, že mu neměl kdo ukázat na trati stopu a musel na to přijít sám, což ve 13 letech je více než obdivuhodné.

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Hodně mu samozřejmě pomohl datarecording, ale ne každý umí převést čáry v počítači na trať…Je škoda, že kvůli jeho nízkému věku nemůžeme absolvovat španělský nebo italský mistrák, ale Martin je velmi mladý a tyto šampionáty zcela jistě absolvuje v následujících letech. Jsem přesvědčený, že Martin vyhraje šampionát Alpe Adria i přesto, že se zúčastní přibližně poloviny závodů!“

Martin Gbelec, jezdec:

„Byla to řádná porce kilometrů za tyto čtyři dny. Testování jsme ukončili tak akorát. Ale jsem moc, moc spokojenej. Pannoniaring je pro mě nový okruh, je velmi pestrý, najdete na něm vše - pomalé i rychlé zatáčky, horizonty, brzdění v náklonu . Po ránu býval kvůli teplotě asfaltu vždy menší grip, tak jsem tlačil vždy až při dalším vyjetí. Dosahované časy nebyly to hlavní kvůli čemu jsme zde byli, ale přece jen jsou nakonec měřítkem jak nám to jde. Myslím, že nám to jde před sezonou dobře.       Teď nás čeká první mistrák na Slovakiaring který už znám, a v pondělí odlétám s Lukášem a tátou na předsezonní testy Red Bull MotoGP Rookies Cupu do Aragonu.“

Předpokládaný kalendář závodů 2014

11. – 12. 4.                Slovakiaring            IMRC

23. – 25. 5.                Pannoniaring           Alpe Adria

18. – 20. 7.                Most                         Alpe Adria

12. – 14. 9.                Slovakiaring             Alpe Adria

Složení týmu MOTO FGR

Miroslav Felgr                      majitel a manažer týmu

Pavel Petráček                    konstruktér / technik

Jiří Látr                                  technik

David Látr                             datarecording

Petr Adamec                        šéfmechanik

Daniel Tichý                          mechanik

Martin Gbelec                       jezdec

Marek Morávek                    manažer jezdce

Lukáš Pešek                        sportovní trenér

Luboš Felgr                          PR

Michal Felgr                         koordinátor

10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.

Harmonogram

GP Německa, Sachsenring
Pátek 30. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 1. července
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 2. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |