První tři jezdci závodu Moto2 v Estorilu

Závod střední kubatury představoval na portugalském okruhu v Estorilu velmi zajímavou podívanou a to zejména u jezdců bojujících o pozice na stupních vítězů, protože každá chyba byla tvrdě potrestána.
První tři jezdci závodu Moto2 v Estorilu

O tom se přesvědčil Švýcar Thomas Lüthi, který jel v neděli velký závod. Jezdec týmu Interwetten Paddock Moto2 měl velmi dobré tempo a šanci na skvělý výsledek. Nicméně se mu stala osudnou technická a ne zcela suchá dráha Estorilu. To samé platí v případe Andrea Iannoneho ze Speed Masteru, který rovněž nezvládl svůj stroj a cílem nakonec projel až třináctý.

O vedoucí příčky tak bojovali jezdci, kteří udělali jen minimum nebo vůbec žádnou chybu. Řeč je samozřejmě o vítězi závodu Moto2 Stefanu Bradlovi, Juliánu Simónovi a Japonci Juki Takašim. Všichni tři předvedli perfektní výkon a po zásluze obsadili první tři místa výsledkové listiny.

„Závod byl pro mě velmi náročný,“ uvedl Stefan Bradl z týmu Viessmann Kiefer Racing „Dobře jsem odstartoval a soustředil se na vlastní jízdu, což nebylo snadné, protože asfalt ještě nebyl všude stoprocentně suchý. Lüthi za to pořádně vzal, předjel mě, ale pak chyboval a spadl. Já si snažil udržet koncentraci, protože jsem věděl, že podmínky na trati jsou nebezpečné.“

„Měl jsem dobré tempo, ale z boxové zídky mi ukazovali +1, +0,5, +1, takže mi bylo jasné, že se od ostatních nedokážu odpoutat. Pak mě stačil dojet Iannone, předjel mě, ale po chybě havaroval. Věděl jsem, že musím být opatrný, že je to nebezpečné, protože jsem měl problémy s předkem, kdykoliv jsem rychleji najel do zatáčky. Byl jsem si vědom, že za mnou jede Julián, takže jsem mu to zavřel,“ uvedl ke španělovu ataku v závěrečném kole Stefan Bradl.

Klepněte pro větší obrázek


Julián Simón odstartoval z první řady spolu s vítězem kvalifikace Stefanem Bradlem a Thomasem Lüthim. Postupně získával tempo a v závěru závodu se snažil německého jezdce Viessmann Kiefer Racing předjet, ale to se mu nepodařilo.

„S umístěním na stupních vítězů jsem velmi spokojený a to zejména z toho důvodu, protože je mé první v Estorilu,“ uvedl druhý muž závodu šestistovek Julián Simón. „Rovněž jsem spokojený s průběhem celého víkendu, protože jsme tady pracovali na mnohem vyšší úrovni než v úvodních dvou závodech.“

„Začátek závodu byl hodně obtížný, protože bylo nemožné, abych jel stejně rychle jako vedoucí jezdci. Potom, co havaroval Lüthi se mi postupně dařilo snižovat ztrátu na Stefana do doby než mě předjel Iannone. Když spadl i on, dokázal jsem se znovu zavěsit za Stefana a měl ho v plánu předjet  v posledním kole v šikaně, ale on mi tam zavřel stopu. Zkusím to opět v Le Mans,“ řekl závěrem jezdec Mapfre Aspar Moto2.

Pro Japonce Juki Takahašiho z Gresini Moto2 Racing představoval konec dubna obrovskou rodinnou tragédii. Jeho bratr jel v Japonsku z charitativní akce na podporu oblastem zasaženým přírodní katastrofou a cestou domů měl dopravní nehodu, která ho stála život. Juki Takahaši přišel o bratra, ale do portugalského podniku odhodlaně nastoupil a nakonec vybojoval třetí místo, které pro něho znamenalo hodně.

„Soustředit se na tento víkend bylo pro mě velmi obtížné. Udělal jsem jedinou věc, kterou jsem mohl a plně se zaměřil na závod,“ řekl v Portugalsku Juki Takahaši, který se do nedělního závodu kvalifikoval do třetí řady startovního roštu jako sedmý v pořadí.

„Podařilo se mi dobře odstartovat a chtěl následovat vedoucí závodníky, ale ti byli od začátku velmi rychlí. Od poloviny závodu byla motorka hodně neklidná a já párkrát málem havaroval. Možná mi pomohl můj bratr,“ uvedl závěrem japonský jezdec Gresiniho Moto2, který teď prožívá velmi těžké období.

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz