První triumf Alexe De Angelise přišel v australské Grand Prix

Jezdec týmu JiR Moto2 se konečně dočkal a vyhrál svou první Grand Prix v Moto2. V průběhu sezony to neměl vůbec jednoduché, ale nevzdal to a z australského Phillip Islandu si nakonec odváží plný počet bodů.

Zajímavý závod s minimem pádů nám dnes brzy ráno předvedli jezdci kubatury Moto2. Vítězem se stal Alex De Angelis, druhé místo obsadil Scott Redding a třetí projel cílem Ital Andrea Iannone. Český závodník Karel Abraham si odváží body za desáté místo.

Do pětadvaceti kol závodu Velké ceny Austrálie odstartovalo v kubatuře Moto2 celkem devětatřicet jezdců. Z první řady pak čtveřice Alex De Angelis, druhý Scott Redding, třetí Stefan Bradl a čtvrtý Mike Di Meglio z Mapfre Aspar. Jezdeci týmu Cardion AB Motoracing Karelu Abrahamovi patřilo na startu desáté místo v třetí řadě.

Jezdci šestistovek předvedli profesionální start bez pádů nebo nějak extrémně nebezpečných situací a do vedení závodního pole prorazil po úvodních zatáčkách britský závodník Scott Redding, na druhém místě jel Andrea Iannone, třetí Mike Di Meglio, čtvrtý Alex De Angelis a první pětku uzavíral Němec Stefan Bradl.

Krásné souboje předváděla vedoucí dvojice Redding s Iannonem, protože ti si v prvních dvou kolech hned několikrát vyměnili vedení a spolu s Di Megliem a De Angelisem byli všichni ve hře o zlato z Phillip Islandu. Český jezdec Karel Abraham si po startu udržel desáté místo a to mu patřilo i v pátém kole závodu.

Japonec Kunikawa, který sedlá stroj týmu Bimota M Racing spadl a vzal sebou domácího závodníka Wayna Maxwella v barvách týmu Matteoni Racing. Australan neudržel nervy na uzdě a neodpustil si, aby do svého soupeře neudeřil. I když se pak Australan vrátil zpátky na dráhu, díky tomuto incidentu uviděl Maxwell černou vlajku.

Parádní souboje předváděla skupina závodníků, kde jel Karel Abraham. Thomas Lüthi, Dominique Aegerter a Toni Elías, ti všichni bojovali o sedmou příčku. Skutečně se bylo na co dívat, protože to co předváděli na studeném asfaltu často bralo dech a zvyšovalo tep.

V polovině závodu třídy Moto2 byla situace na vedoucích příčkách následující: 1. De Angelis, 2. Iannone, 3. Redding … 4,3s ... 4. Bradl, 5. Di Meglio, 6. Simon … 7s … 7. Lüthi, 8. Abraham, 9. Elías, 10. Aegerter. De Angelis chtěl vyhrát a na jeho výkonu to bylo znát. Už dlouho jsme jezdce ze San Marina neviděli bojovat s takovým nasazením, ale Iannone s Reddingem chtěli to samé.

Těsně za polovinou závodu šestistovek se do skupiny v boji o sedmé místo zapojil Axel Pons, jezdec týmu Tenerife 40 Pons, ale český závodník Karel Abraham si jel svoje a držel si osmé místo za Švýcarem Aegerterem, ale tam se pozice měnily snad v každé zatáčce a situace byla hodně nepřehledná.

Pět kol před cílem si De Angelis najel na druhého Scotta Reddinga půl sekundy a Iannone už ztrácel sekundu a půl, takže o stupních vítězů bylo rozhodnuto, protože další dvojice bojující o čtvrté místo Julián Simón a Stefan Bradl, byla už pět sekund za třetím Italem z Fimmco Speed Up.

Nakonec pořadí na vedoucích třech příčkách zůstalo stejné, čtvrté místo obsadil Julián Simón, pátý skončil Stefan Bradl, šestý Mike Di Meglio, sedmý  Toni Elías, osmý Simone Corsi, devátý Alex Debon a desátý český závodník Karel Abraham. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing dnes předvedl velmi dobrý výkon a bylo hezké sledovat jeho souboje s jezdci světové elity Moto2.