První závod týmu MOTO FGR v této sezoně

Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC.
První závod týmu MOTO FGR v této sezoně

Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna.

Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů. Bohužel se zde sešlo málo jezdců, a výsledky naší kategorie nebyly započítávány do Mistrovství republiky. Tréninky a závod byl tak odjet společně s třídou Sport Production.

Martin své časy neustále zlepšoval, až v kvalifikaci zajel velkým náskokem na dva soupeře s motocykly Moriwaki. Nutno poznamenat, že jsme v pátek absolvovali tréninky Fun Cupu s velkými motocykly a v sobotu náš čekal závod až v 18:15 hod.

 

Martin Gbelec bude v letošním roce našim zástupcem v prestižním Red Bull Rookies Cupu.

 

Po startu odstartoval náš pilot jako třetí, na konci cílové rovinky již byl první. Další průběh závodu byl pouze o tom, s jakým náskokem zvítězí. Ten byl nakonec více než minutový před madarem Laczkem. Martin si nakonec zlepšil čas na konečných 1: 31 min., a tím zamotal hlavu i nejednomu jezdci na motocyklech STK a SSP.

Již v pondělí odlétá Martin do Španělska na jediný test šampionátu Redbull Rookies Cupu. Dalším závodem našeho týmu bude Alpe Adria cup na maďarském Pannoniaringu.

Miroslav Felgr, majitel týmu:

„Víkend proběhl bez problémů a pádů, Martin opět zaznamenal velký progres, o počtu soupeřů se asi nemá cenu bavit. Situace v Evropě ve třídě MOTO 3  není dobrá, jediná konkurence je v této chvíli snad jen v Itálii a ve Španělsku. Martin zajížděl pravidelná rychlá kola a i v závodě, ve kterém neměl s kým závodit opět posunul své maximum. V jeho věku je závodní projev velmi vyzrálý, zvládá rychlosti okolo 225 km, dokáže naslouchat radám týmu a proto se výkonnostně posunuje tak rychle nahoru. Martin je tak velmi dobře připraven na první test Red Bull cupu a budeme držet palce, aby v prvním závodě v Jerezu posbíral co nejvíce bodů. Zároveň chci poděkovat týmu za bezproblémové zvládnutí víkendu a těm několika málo sponzorům, kteří nám ještě zůstali.“

Moto3

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Martin Gbelec, jezdec:

„Začali jsme trénovat již v pátek kde jsme se připravovali na hlavní závod v sobotu. V pátek jsem jezdil ve skupině s motorkami o obsahu 600ccm, ale i tak jsem v kvalifikaci skončil na 6. místě. Do závodu jsem však odjížděl z depa minutu po startu, abych měl co nejdéle volnou trať a mohl zajet co nejvíce rychlých kol. V sobotu se začínalo dvěma tréninky. Do prvního s námi pustili fichtly, kteří mě velice brzdily. Do druhého tréninku je již nepustili a tak jsem se mohl zrychlovat. Následovala kvalifikace a závod. Kvalifikaci i závod jsem vyhrál s obrovským náskokem a navíc jsem si tu zajel svůj dosud nejlepší čas.Tyto závody se mi velice líbily, spolupráce celého týmu byla výborná.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Martin Gbelec na slovenském Slovakiaringu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:06 | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
12:04 | Paglianiho pád: odkaz
12:01 | Podium závodu Moto3 v Assenu: odkaz
11:45 | Tak dopadl Bendsneyder ve svém domácím závodě: odkaz
11:45 | Aron Canet vítězí: odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 23. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 24. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 25. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
MotoGP warm up   09:10–09:30
Moto2 warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
MotoGP závod   13:00
Moto2 závod   14:30

Nejčtenější články

MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

včera |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

včera |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |