První závod týmu MOTO FGR v této sezoně

Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC.
První závod týmu MOTO FGR v této sezoně

Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna.

Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů. Bohužel se zde sešlo málo jezdců, a výsledky naší kategorie nebyly započítávány do Mistrovství republiky. Tréninky a závod byl tak odjet společně s třídou Sport Production.

Martin své časy neustále zlepšoval, až v kvalifikaci zajel velkým náskokem na dva soupeře s motocykly Moriwaki. Nutno poznamenat, že jsme v pátek absolvovali tréninky Fun Cupu s velkými motocykly a v sobotu náš čekal závod až v 18:15 hod.

 

Martin Gbelec bude v letošním roce našim zástupcem v prestižním Red Bull Rookies Cupu.

 

Po startu odstartoval náš pilot jako třetí, na konci cílové rovinky již byl první. Další průběh závodu byl pouze o tom, s jakým náskokem zvítězí. Ten byl nakonec více než minutový před madarem Laczkem. Martin si nakonec zlepšil čas na konečných 1: 31 min., a tím zamotal hlavu i nejednomu jezdci na motocyklech STK a SSP.

Již v pondělí odlétá Martin do Španělska na jediný test šampionátu Redbull Rookies Cupu. Dalším závodem našeho týmu bude Alpe Adria cup na maďarském Pannoniaringu.

Miroslav Felgr, majitel týmu:

„Víkend proběhl bez problémů a pádů, Martin opět zaznamenal velký progres, o počtu soupeřů se asi nemá cenu bavit. Situace v Evropě ve třídě MOTO 3  není dobrá, jediná konkurence je v této chvíli snad jen v Itálii a ve Španělsku. Martin zajížděl pravidelná rychlá kola a i v závodě, ve kterém neměl s kým závodit opět posunul své maximum. V jeho věku je závodní projev velmi vyzrálý, zvládá rychlosti okolo 225 km, dokáže naslouchat radám týmu a proto se výkonnostně posunuje tak rychle nahoru. Martin je tak velmi dobře připraven na první test Red Bull cupu a budeme držet palce, aby v prvním závodě v Jerezu posbíral co nejvíce bodů. Zároveň chci poděkovat týmu za bezproblémové zvládnutí víkendu a těm několika málo sponzorům, kteří nám ještě zůstali.“

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Martin Gbelec, jezdec:

„Začali jsme trénovat již v pátek kde jsme se připravovali na hlavní závod v sobotu. V pátek jsem jezdil ve skupině s motorkami o obsahu 600ccm, ale i tak jsem v kvalifikaci skončil na 6. místě. Do závodu jsem však odjížděl z depa minutu po startu, abych měl co nejdéle volnou trať a mohl zajet co nejvíce rychlých kol. V sobotu se začínalo dvěma tréninky. Do prvního s námi pustili fichtly, kteří mě velice brzdily. Do druhého tréninku je již nepustili a tak jsem se mohl zrychlovat. Následovala kvalifikace a závod. Kvalifikaci i závod jsem vyhrál s obrovským náskokem a navíc jsem si tu zajel svůj dosud nejlepší čas.Tyto závody se mi velice líbily, spolupráce celého týmu byla výborná.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Martin Gbelec na slovenském Slovakiaringu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. června | Aleix Espargaro má zraněné koleno. Musí do nemocnice na další vyšetření. odkaz
16. června | Oba bratři Márquezovi dnes v Katalánsku zvítězili a oba nyní vedou šampionáty ve svých kategoriích. odkaz
16. června | Quartararo slaví své první podium v MotoGP: odkaz
16. června | Márquez a Quartararo si vzájemně gratulují: odkaz
15. června | Antonelli, Masaki, Masia, Foggia, Migno a Salač se zítra posunou na roštu o dvanáct pozic vzad. Perez klesne o šest míst.