První závod týmu MOTO FGR v této sezoně

Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC.
První závod týmu MOTO FGR v této sezoně

Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna.

Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů. Bohužel se zde sešlo málo jezdců, a výsledky naší kategorie nebyly započítávány do Mistrovství republiky. Tréninky a závod byl tak odjet společně s třídou Sport Production.

Martin své časy neustále zlepšoval, až v kvalifikaci zajel velkým náskokem na dva soupeře s motocykly Moriwaki. Nutno poznamenat, že jsme v pátek absolvovali tréninky Fun Cupu s velkými motocykly a v sobotu náš čekal závod až v 18:15 hod.

 

Martin Gbelec bude v letošním roce našim zástupcem v prestižním Red Bull Rookies Cupu.

 

Po startu odstartoval náš pilot jako třetí, na konci cílové rovinky již byl první. Další průběh závodu byl pouze o tom, s jakým náskokem zvítězí. Ten byl nakonec více než minutový před madarem Laczkem. Martin si nakonec zlepšil čas na konečných 1: 31 min., a tím zamotal hlavu i nejednomu jezdci na motocyklech STK a SSP.

Již v pondělí odlétá Martin do Španělska na jediný test šampionátu Redbull Rookies Cupu. Dalším závodem našeho týmu bude Alpe Adria cup na maďarském Pannoniaringu.

Miroslav Felgr, majitel týmu:

„Víkend proběhl bez problémů a pádů, Martin opět zaznamenal velký progres, o počtu soupeřů se asi nemá cenu bavit. Situace v Evropě ve třídě MOTO 3  není dobrá, jediná konkurence je v této chvíli snad jen v Itálii a ve Španělsku. Martin zajížděl pravidelná rychlá kola a i v závodě, ve kterém neměl s kým závodit opět posunul své maximum. V jeho věku je závodní projev velmi vyzrálý, zvládá rychlosti okolo 225 km, dokáže naslouchat radám týmu a proto se výkonnostně posunuje tak rychle nahoru. Martin je tak velmi dobře připraven na první test Red Bull cupu a budeme držet palce, aby v prvním závodě v Jerezu posbíral co nejvíce bodů. Zároveň chci poděkovat týmu za bezproblémové zvládnutí víkendu a těm několika málo sponzorům, kteří nám ještě zůstali.“

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR

Martin Gbelec, jezdec:

„Začali jsme trénovat již v pátek kde jsme se připravovali na hlavní závod v sobotu. V pátek jsem jezdil ve skupině s motorkami o obsahu 600ccm, ale i tak jsem v kvalifikaci skončil na 6. místě. Do závodu jsem však odjížděl z depa minutu po startu, abych měl co nejdéle volnou trať a mohl zajet co nejvíce rychlých kol. V sobotu se začínalo dvěma tréninky. Do prvního s námi pustili fichtly, kteří mě velice brzdily. Do druhého tréninku je již nepustili a tak jsem se mohl zrychlovat. Následovala kvalifikace a závod. Kvalifikaci i závod jsem vyhrál s obrovským náskokem a navíc jsem si tu zajel svůj dosud nejlepší čas.Tyto závody se mi velice líbily, spolupráce celého týmu byla výborná.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Martin Gbelec na slovenském Slovakiaringu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |