První zlato získal Marc Márquez v italském Mugellu

Sedmnáctiletý španělský závodník stáje Red Bull Ajo Motorsport si v italském čtvrtém podniku sezony vybojoval své první vítězství v kariéře jezdce seriálu Grand Prix.

V letos zatím nejnapínavějším závodu nejnižší kubatury třídy do 125ccm Márquez porazil své krajany Nicolase Terola a Pola Espargara, nedal šanci ani britskému zástupci Bradley Smithovi a v Mugellu získal své první zlato.

„Za toto vítězství jsem velmi rád, protože to je v kariéře jezdce světového šampionátu to nejdůležitější,“ řekl spokojený Španěl, jenž v úvodu závodu v Mugellu bojoval s Bradley Smithem, aby pak v závěru svedl taktickou bitvu s dvojicí krajanů a cílem projel první s minimálním rozdílem necelých dvou desetin sekundy.

„Závod byl velmi náročný, protože hned v jeho první části Nico a Pol ujeli a já je musel postupně dohánět,“ pokračoval Márquez. „V závěru závodu to pak bylo víc o taktice než o rychlosti. Poslední rovinka byla hodně dlouhá a cílová čára se zdála v nedohlednu. Nakonec jsem ji ale projel první a získal tak své první vítězství v šampionátu.“

Tento výkon je samozřejmě o to výraznější, když si uvědomíme, že jen tři týdny zpátky Márquez v Jerezu spadl díky technické poruše jeho motocyklu a vykloubil si tam rameno. Už v Le Mans se blýskl svým druhým umístěním na stupních vítězů a po vítězství v Itálii mu nyní patří třetí příčka v průběžném hodnocení šampionátu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.