Fabio Quartararo

Fabio Quartararo

Fabio Quartararo
Fabio Quartararo
Fabio Quartararo
Fabio Quartararo
9
Fotogalerie

Quartararo by chtěl mít do léta jasno ohledně své budoucnosti

Úřadující šampion Fabio Quartararo zatím nemá podepsanou smlouvu na příští rok. Rozhodnout by se chtěl do léta.

Fabio Quartararo je úřadujícím šampionem kategorie MotoGP. Letos je zatím po čtyřech odjetých závodech v průběžném pořadí šampionátu na páté pozici. U tovární Yamahy jezdí druhým rokem a na konci této sezóny mu končí smlouva. Na další rok zatím žádnou smlouvu podepsanou nemá a není ani jisté, zda zůstane u Yamahy. Během posledních měsíců se objevují různé spekulace o jeho možném přestupu k jiným značkám. Poslední dobou se hodně hovořilo převážně o Hondě. Ani sám Quartararo tuhle spekulaci vyloženě nevyvrátil, když se jej novináři v Argentině na tohle téma ptali.

Yamaha by si samozřejmě úřadujícího šampiona ráda udržela, nicméně nebude to jednoduché. Francouz už totiž několikrát přiznal, že s vývojem Yamahy není úplně spokojený. Vadí mu především nedostatečná maximální rychlost.

Quartararo už delší dobu říká, že jeho budoucnost je otevřená a že si na definitivní rozhodnutí nechá dost času. Během tradiční tiskové konference, která se konala tento týden v Paříži při příležitosti blížící se GP Francie, už byl jezdec trochu konkrétnější ohledně termínu podepsání nové smlouvy. Novinářům sdělil, že definitivně jasno ohledně jeho budoucnosti by pravděpodobně mělo být do letošního léta.

Zdroj: paddock-gp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud