Fabio Quartararo
Fabio Quartararo
7
Fotogalerie

Quartararo je po operaci, závod v Le Mans by měl stihnout

Fabio Quartararo dnes absolvoval úspěšnou operaci předloktí. Svůj domácí závod v Le Mans by měl stihnout.

Fabio Quartararo dlouhou dobu vedl závod v Jerezu, pak ovšem náhle začal výrazně ztrácet a do cíle dorazil až jako třináctý. Po závodě pak prozradil, že jej zbrzdil problém s pravou paží. Jezdec měl dle svých slov ruku tvrdou jako kámen, hodně jej bolela a ztrácel v ní cit.

Podobné potíže s prokrvením horní končetiny nejsou u motocyklových závodníků nijak neobvyklé. Operaci z důvodu tzv. „arm pump“ (neboli kompartment syndromu) letos absolvovali i Jack Miller a Iker Lecuona. Quartararo podobný zákrok absolvoval zhruba před dvěma lety. Nyní se mu ovšem problémy znovu ozvaly, takže musel podstoupit další operaci.

Quartararo podstoupil zákrok dnes ve Francii a vše proběhlo dobře. Nyní bude jezdec pracovat na tom, aby byl v pořádku pro svůj domácí závod, který se jede už za necelé dva týdny.

„Operace kompartment syndromu proběhla velmi dobře,“ řekl po operaci Quartararo. „Ještě jsem trochu ospalý po anestezii, ale jsem v pořádku. Doktor mi řekl, že všechno proběhlo podle očekávání. Silná bolest, kterou jsem pocítil během závodu v Jerezu, mi zabránila v boji o vítězství,“ řekl dále mladý Francouz. „Opravdu se těším, až budu doma a začnu tento týden rehabilitovat paži, abych byl stoprocentně fit v Le Mans. Co se týče mého uzdravení, cítím to velmi pozitivně. Jsem psychicky silný a nemůžu se dočkat, až zase budu zpátky v sedle své M1,“ dodal jezdec.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr. a Twitter F. Quartarara

Doporučujeme

Články odjinud