Quartararo má za sebou úspěšnou operaci

Fabio Quartararo byl dnes operován v Barceloně. Jednalo se o tzv. kompartment syndrom, který je u motocyklových závodníků častý.

Fabio Quartararo dnes v Barceloně podstoupil operaci pravého předloktí. Jednalo se o tzv. kompartment syndrom, který bývá u motocyklových závodníků častým problémem. Letos podobnou operaci jako nyní Quartararo podstoupili už Jorge Martin a Nicolo Bulega.

Jorge Martin má za sebou úspěšnou operaci

Jorge Martin má za sebou úspěšnou operaci

Operace nebyla předem plánovaná. Rozhodnutí padlo až včera na základě potíží, které měl jezdec během závodu v Mugellu.

Vyšetření po závodě potvrdilo, že se jedná o kompartment syndrom. Dnes byl jezdec operován. Operoval jej Dr. Mir v Barceloně. Zákrok proběhl dobře. Do zítřejšího rána musí Quartararo zůstat v nemocnici. Zda bude moci závodit příští týden v Barceloně, zatím není stoprocentně jisté, ale pravděpodobně už by měl být v pořádku.

„Operace nebyla předem plánovaná, ale po konzultaci s Dr. Mirem jsme se rozhodli, že operaci podstoupím hned po Velké ceně Itálie,“ řekl Quartararo. „To, co jsem zažil tuto neděli, nebylo normální a naznačovalo to, že by se mohlo jednat o problém s kompartment syndromem. Chtěl jsem to raději vyřešit hned, abych se vyhnul nějakému nepříjemnému překvapení v budoucnosti a abych na to už po zbytek sezóny mohl zapomenout. Jednalo se o krátkou operaci, kterou má za sebou už hodně jezdců a operoval mě expert ve svém oboru. Rád bych tedy poděkoval Dr. Mirovi,“ dodal mladý Francouz, který by rád byl připraven na závod v Katalánsku, kde loni vybojoval své první vítězství v Moto2.

Zdroj a foto: Petronas Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře