Quartararo má za sebou úspěšnou operaci

Fabio Quartararo byl dnes operován v Barceloně. Jednalo se o tzv. kompartment syndrom, který je u motocyklových závodníků častý.
Quartararo má za sebou úspěšnou operaci

Fabio Quartararo dnes v Barceloně podstoupil operaci pravého předloktí. Jednalo se o tzv. kompartment syndrom, který bývá u motocyklových závodníků častým problémem. Letos podobnou operaci jako nyní Quartararo podstoupili už Jorge Martin a Nicolo Bulega.

Jorge Martin má za sebou úspěšnou operaci

Jorge Martin má za sebou úspěšnou operaci

Operace nebyla předem plánovaná. Rozhodnutí padlo až včera na základě potíží, které měl jezdec během závodu v Mugellu.

Vyšetření po závodě potvrdilo, že se jedná o kompartment syndrom. Dnes byl jezdec operován. Operoval jej Dr. Mir v Barceloně. Zákrok proběhl dobře. Do zítřejšího rána musí Quartararo zůstat v nemocnici. Zda bude moci závodit příští týden v Barceloně, zatím není stoprocentně jisté, ale pravděpodobně už by měl být v pořádku.

„Operace nebyla předem plánovaná, ale po konzultaci s Dr. Mirem jsme se rozhodli, že operaci podstoupím hned po Velké ceně Itálie,“ řekl Quartararo. „To, co jsem zažil tuto neděli, nebylo normální a naznačovalo to, že by se mohlo jednat o problém s kompartment syndromem. Chtěl jsem to raději vyřešit hned, abych se vyhnul nějakému nepříjemnému překvapení v budoucnosti a abych na to už po zbytek sezóny mohl zapomenout. Jednalo se o krátkou operaci, kterou má za sebou už hodně jezdců a operoval mě expert ve svém oboru. Rád bych tedy poděkoval Dr. Mirovi,“ dodal mladý Francouz, který by rád byl připraven na závod v Katalánsku, kde loni vybojoval své první vítězství v Moto2.

Zdroj a foto: Petronas Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz