Rabat by rád závodil už v Thajsku

Rabat by rád závodil už v Thajsku

Esteve Rabat, který si během závodního víkendu ve Velké Británii poranil nohu, by rád závodil už v Thajsku.

Esteve Rabat během čtvrtého tréninku na GP Velké Británie utrpěl těžké zranění nohy. Má zlomenou stehenní, holenní i lýtkovou kost. Zatím ještě není zcela jasné, kdy bude moci znovu závodit. Zatím je jenom jisté, že v Aragonu ještě nepojede. Dle svých vlastních slov by Rabat rád závodil již v Thajsku (na začátku října), ale konečné slovo samozřejmě budou mít lékaři.

Zatím je Rabat stále v nemocnici Dexeus v Barceloně, kde se zotavuje po zranění. Zatím tedy ještě nemůže normálně chodit, ale začíná postupně zatěžovat zraněnou nohu.

Jak sám Rabat říká, jeho stav se o hodně zlepšil: „Již můžu dobře spát, koleno už můžu pokrčit skoro na 100 %. Začínám zatěžovat nohu, zvládnu udržet asi tak 30 % své váhy. Postupně jsme prošli složitou fází a nyní už můžeme více cvičit a pracovat na ohebnosti. To nejtěžší už je za námi a už mám chuť vrátit se na motorku,“ prohlásil Rabat.

Ke svému návratu Rabat sdělil: „Jisté je, že nepojedu v Aragonu. Myslím tedy, že možné by to bylo, pokud vše půjde jako nyní, ale určitě bych nebyl 100%. Líbilo by se mi jet v Thajsku, myslím, že bych určitě mohl, ale konečné slovo budou mít samozřejmě lékaři, kteří se o mě starají.“

Zdroj: motogp.com, foto: Avintia Racing

Doporučujeme

Články odjinud