Racing Team Germany představil jezdecké složení

Německý tým oficiálně prezentoval kompletní sestavu jezdců pro sezonu 2010, kde v třídě Moto2 pojede Arne Tode a v nejnižší kubatuře Tomoyoshi Koyama a Jakub Kornfeil.

Oficiální prezentace týmu proběhla tento týden na okruhu v Sachsenrigu a tam představili Arne Tode jako jediného zástupce týmu v Moto2. Německý závodník loni vyhrál titul v německé sérii Supersport a letos absolvuje svou premiéru v mistrovství světa na stroji s podvozkem Suter.

V zimní přípravě Tode absolvoval oba poslední IRTA testy ve Valencii a Jerezua a nebude samozřejmě chybět ani ve víkendovém posledním testu třídy Moto2, který se jede opět na jihu Španělska v Jerez de la Frontera.

Další část týmu Racing Germany tvoří pro letošní sezonu dvojice jezdců nejnižší kubatury, Japonec Tomoyoshi Koyama a český závodník a nováček v mistrovství světa Jakub Kornfeil (na fotografii).

Český jezdec loni vyhrál juniorský šampionát Red Bull Rookies Cup a spolu s japonským kolegou pojede na 125ccm stroji značky Aprilia. Oba jezdci jsou nyní v Jerezu, kde se připravují na svůj poslední předsezonní test.

Na jihu Španělska mají jezdci poslední šanci připravit stroje tak, aby úvod sezony zvládli dle svých představ. K posledně jmenované dvojici uvedl pár slov šéf týmu Dirk Heidolf, když řekl: „Tomoyoshi má zkušenosti z více jak sedmdesáti Grand Prix, vyhrál závod a osmkrát se umístil na stupních vítězů. Zatím ale nemá ten správný finální kontakt s jeho novým motocyklem.“

Na adresu českého nováčka v týmu Heidolf dále uvedl: „Jakub je velmi vnímavý a bude rychle schopný získat značné zkušenosti. Je velmi ambiciózní a myslím, že s oběma budeme mít letos dobrou sezonu.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz