Randy De Puniet dneska pracoval na nastavení

Francouz je s prvním dnem v Sepangu spokojený.
Francouzský jezdec LCR Hondy je se svým týmem už druhou sezónu a v Sepangu dnes zahájili třídenní Oficiální test třídy MotoGP, poprvé se satelitním motocyklem Honda RC212V ve specifikaci 2009.

První den v Malajsii provázely jako vždy vysoké teploty, které se pohybovaly okolo třiceti stupňů. De Punietovi to evidentně nedělalo problémy a s letošní specifikací Hondy si zajel jednašedesát kol pěti a půl kilometrového okruhu v Sepangu.

„Byl to velmi perný zahajovací den, ale cítím se spokojený. Dopoledne jsem se soustředil pouze na nastavení motocyklu a časy na kolo nebyly mým hlavním cílem. Měli jsme spoustu věcí k nastavení, zavěšení, pneumatiky, a tak dále,“ řekl Randy De Puniet a pokračoval: „Ze začátku jsem trošku válčil s motorovou brzdou, ale můj tým hned našel řešení a já si mohl jet tak, jak mi to vyhovuje.“

Nutno podotknout, že Francouz jezdil roky na pneumatikách značky Michelin, takže dnešní den věnoval právě nastavení zavěšení stroje a přizpůsobení se pneumatikám Bridgestone. Své nejlepší kolo zajel s časem 2:04,882 sekundy a to dnes znamenalo patnácté místo.

K tomu De Puniet řekl: „Pneumatiky fungují dobře, ale je tam spousta práce, kterou je třeba ještě udělat. Nicméně první den byl pro nás přínosem a budeme pokračovat v práci na základním nastavení až se podaří motocykl přizpůsobit mému stylu jízdy.“Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz