Randy De Puniet sezonu ukončil na jedenácté pozici

Francouz ztrátu první desítky vidí ve zranění z poloviny sezony.
Klepněte pro větší obrázekFrancouzský jezdec Randy De Puniet závodí už druhou sezonu v barvách soukromého týmu LCR Hondy a do nedělní Velké ceny Valencie startoval ze sedmé pozice třetí řady, ale toto postavení si nedokázal udržet a závod dokončil jedenáctý. To také znamená, že De Puniet se v celkovém hodnocení šampionátu umístil na konečné jedenácté příčce.

V průběhu víkendu De Puniet na pětikilometrovém okruhu ve Valncii zaregistroval některé velmi dobré časy na kolo, ale v dnešním závodu to bohužel nebyl schopen prodat. Po startu jel De Puniet na šestém místě, ale problémy s přilnavostí mu působily velké problémy. Během sezony Francouz figuroval v první desítce průběžného hodnocení, ale výkon v posledním podniku ho odsunul do druhé desítky hodnocení.

Nicméně letošní výkon francouzského jezdce je nesrovnatelně lepší a další zlepšení se dají očekávat v příštím ročníku světového šampionátu. Zítra už Francouz spolu s týmem zahájí přípravné práce na motocyklu pro sezonu 2010, kde by rádi získali status nejlepšího soukromého týmu Hondy.

„Abych řekl pravdu, raději bych sezonu ukončil v první šestce a jsem dnešním výsledkem trošku zklamaný,“ řekl po závodu Randy De Puniet. „Podařil se mi start z třetí řady a jel šestý, ale po dvanácti kolech jsem začal ztrácet přilnavost na levé straně pneumatiky. Nedokázal jsem řídit motocykl v zatáčkách, protože tam příliš klouzal a proto mě ostatní předjeli!“

„Nicméně chci za všechno úsilí poděkovat Luciovi a týmu. Společně jsme měli velmi pozitivní sezonu a jsem si jistý, že bychom měli daleko lepší výsledky, kdybych si v polovině sezony nezlomil levý kotník. Jsem velmi rád, že s nimi budu pokračovat také v příští sezoně, protože máme potenciál na to se stát nejlepším soukromým týmem Hondy,“ řekl závěrem Randy de Puniet.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.