Randy de Puniet si při motokrosu zlomil kotník

Účast v Grand Prix České republiky je nejistá.
Jezdec týmu LCR Honda Randy de Puniet si minulou sobotu v rámci motokrosového tréninku poranil levý kotník. Francouz jezdil se svým osobním trenérem Yvesem Demariou v Aix en Provence, ale při nájezdu do zatáčky upadl a poranil se.

Následná vyšetření prokázala zlomeninu levého kotníku. Francouz poté podstoupil operaci, v rámci které mu lékaři vložili do kotníku šroub. Včera byl de Puniet propuštěn z nemocnice.

"Yves a já jsme měli v plánu specifický tréninkový program, abych zlepšil své letošní výkony na trati. Tento program mi doposud hodně pomohl a v létě jsem nemohl s tréninkem přestat na dva týdny," vysvětloval de Puniet.

"Proto jsem vyjel na krátký motokrosový trénink. Bohužel jsem upadl a při nárazu o zem jsem si zlomil levý kotník. Velmi mě to mrzí, ale trénink je pro mě velmi důležitý, abych byl na trati v dobré formě. Udělám maximum, abych mohl závodit v Brně. Jsem si jistý, že mě lidé z Clinica Mobile podpoří tím nejlepším způsobem."

Tato nemilá příhoda přišla po povzbudivém výsledku z Grand Prix Velké Británie, v které Randy de Puniet dojel na stupních vítězů za Andreou Doviziosem a Colinem Edwardsem.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz