Randy De Puniet začíná objevovat potenciál nové RC212V

Šéf LCR Hondy je s výsledky svého jezdce spokojen.
Před blížícím se čtvrtým podnikem sezony, který se pojede na okruhu v Le Mans má Francouz Randy De Puniet pořádnou dávku motivace, aby před svým domácím publikem zopakoval svůj skvělý výkon z Jerezu. Jezdec LCR Hondy do závodu ve Španělsku startoval z páté pozice a cílovou čarou projel na čtvrtém místě.

„V současné době jsme velmi spokojení s Randyho stabilními výkony,“ uvedl Lucio Cecchinello, šéf týmu LCR Honda. „Začíná objevovat skutečný potenciál tohoto nového motocyklu.“

„Během zimy toho s novým strojem moc nenatrénoval a pneumatiky jsou pro nás také nové, takže postupně krok za krokem nalézáme pro Randyho to nejlepší nastavení.“

Cecchinello po prvním roce De Puniete u LCR Hondy nastavil mnohem vyšší kritéria pro letošní sezonu a mezi ty zásadní bylo dokázat v závodech maximálně prodat to, co francouzský jezdec dokáže zajet v trénincích nebo kvalifikaci. To právě ve Španělsku dokázal splnit na výbornou.

„Měli jsme tady některé dobré jízdy a věděli, že je Randy schopný zajet velmi rychlé časy na kolo. Nicméně jsme pracovali na jeho konzistenci a nyní začíná realizovat ten druh rychlosti, jenž opravdu může dosáhnout,“ řekl závěrem Lucio Cecchinello.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz