Randy De Puniet zajel v pátek až čtrnáctý čas

Francouzova Honda je nestabilní na brzdách.
Klepněte pro větší obrázekPrvní volný trénink na nedělní Velkou cenu Malajsie nedopadl pro Randy De Punieta nejlépe. Zajel až čtrnáctý čas na kolo a to není nejlepší začátek závodního víkendu, který je pro Francouze tak důležitý.

De Puniet je se sto jedna bodem v průběžném hodnocení na osmém místě a na sedmého De Angelise ztrácí jediný bod, jenže devátý Loris Capirossi má stejný počet bodů jako on a desátý Marco Melandri má rovnou stovku, takže každý bod, který francouzský jezdec LCR Hondy získá na své soupeře v nedělní Grand Prix bude velmi důležitý.

De Punietovi dráha v Sepangu obvykle sedí a dokáže tam zajet velmi dobré časy, ale dneska od začátku nedokázal projet některé zatáčky tak, jak by si představoval a to ho stálo hodně času.

„Byl to hodně těžký začátek víkendu,“ uvedl zklamaný De Puniet. „Čelíme tady stejným problémům, jaké jsme tady měli během zimních testů. Od prvního výjezdu na trať jsem nedokázal zatáčet a brzdit tak, jak bych rád. To je velmi frustrující! Mám tuto dráhu rád a dokázal tu v minulosti nastavit konzistentní časy na kolo, ale teď to není dobré.“
15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.