Red Bull Rookies Cup 2012

V pondělí 2. dubna zahájí Red Bull Rookies Cup přípravu na nadcházející ročník juniorského šampionátu a mezi čtyřiadvaceti talentovanými jezdci je také český zástupce Karel Hanika.
Red Bull Rookies Cup 2012

Tři dny v Estorilu stráví mladí závodníci testováním a přípravou na jejich první dva závody sezony, které absolvují koncem dubna na okruhu v Jerezu. Pro zkušenější příležitost, jak se rychle dostat zpátky do formy, pro nováčky možnost získat první zkušenosti v novém prostředí.

Nováčků je celkem třináct a mezi nimi český talent Karel Hanika. Z předchozího ročníku pokračuje  jedenáct závodníků, včetně patnáctiletého vítěze Lorenza Baldassarriho, který byl na přestup do mistrovství světa zatím moc mladý (od 16 let), takže místo u tovární stáje KTM Moto3 získal druhý v pořadí Arthur Sissis.

Všech čtyřiadvacet jezdců bude o vítězství v šampionátu a následně vysněnou pozici u tovární stáje Moto3 bojovat v celkem patnácti závodech, které se pojedou v osmi závodních víkendech seriálu Grand Prix. První dva závody jsou součástí dubnového programu Velké ceny Španělska, poslední je na okruhu MotorLand Aragón v září. Karla Haniku můžeme podpořit na okruhu v Brně, protože i tam Red Bull Rookies Cup letos pojede dva závody.

S příchodem Moto3 zmizely z motocyklového mistrovství světa dvoudobé stopětadvacítky, což ne všichni přijali s nadšením, protože jejich charakteristický zvuk a vůně benzínu je pro skalní fanoušky srdeční záležitost. V letošním roce tak mají všichni poslední šanci si naposledy vychutnat závody 125ccm motocyklů. Od roku 2013 totiž juniorka vymění dvoudobé 125ccm KTM za čtyřdobé stroje Moto3.

Seznam jezdců Red Bull Rookies Cup 2012:

# Jezdec Země
3 Diego Perez ESP
5 Philipp Oettl GER
7 Lorenzo Baldassarri ITA
8 Hafiq Azmi MAS
11 Livio Loi BEL
18 Aaron Espana ESP
19 Tarran Mackenzie GBR
21 Filippo Scalbi ITA
24 Marcos Ramirez ESP
25 Willi Albert GER
27 Joe Roberts USA
28 Bradley Ray GBR
29 Stefano Manzi ITA
34 Jordan Weaving RSA
46 Yui Watanabe JPN
47 Nicolo Castellini ITA
50 Lukas Trautmann AUT
66 Florian Alt GER
75 Ivo Lopes POR
77 Kyle Ryde GBR
88 Jorge Martin ESP
94 Simon Danilo FRA
95 Scott Deroue NED
98 Karel Hanika CZE

18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.