Red Bull Rookies Cup 2012

V pondělí 2. dubna zahájí Red Bull Rookies Cup přípravu na nadcházející ročník juniorského šampionátu a mezi čtyřiadvaceti talentovanými jezdci je také český zástupce Karel Hanika.

Tři dny v Estorilu stráví mladí závodníci testováním a přípravou na jejich první dva závody sezony, které absolvují koncem dubna na okruhu v Jerezu. Pro zkušenější příležitost, jak se rychle dostat zpátky do formy, pro nováčky možnost získat první zkušenosti v novém prostředí.

Nováčků je celkem třináct a mezi nimi český talent Karel Hanika. Z předchozího ročníku pokračuje  jedenáct závodníků, včetně patnáctiletého vítěze Lorenza Baldassarriho, který byl na přestup do mistrovství světa zatím moc mladý (od 16 let), takže místo u tovární stáje KTM Moto3 získal druhý v pořadí Arthur Sissis.

Všech čtyřiadvacet jezdců bude o vítězství v šampionátu a následně vysněnou pozici u tovární stáje Moto3 bojovat v celkem patnácti závodech, které se pojedou v osmi závodních víkendech seriálu Grand Prix. První dva závody jsou součástí dubnového programu Velké ceny Španělska, poslední je na okruhu MotorLand Aragón v září. Karla Haniku můžeme podpořit na okruhu v Brně, protože i tam Red Bull Rookies Cup letos pojede dva závody.

S příchodem Moto3 zmizely z motocyklového mistrovství světa dvoudobé stopětadvacítky, což ne všichni přijali s nadšením, protože jejich charakteristický zvuk a vůně benzínu je pro skalní fanoušky srdeční záležitost. V letošním roce tak mají všichni poslední šanci si naposledy vychutnat závody 125ccm motocyklů. Od roku 2013 totiž juniorka vymění dvoudobé 125ccm KTM za čtyřdobé stroje Moto3.