Redding s De Angelisem bez vážných zranění

Britský závodník týmu Marc VDS Racing Scott Redding vyvázl z těžké nehody, která stála život japonského závodníka Tomizawu téměř nezraněn a z mobilní kliniky byl propuštěn s deseti stehy na zádech.

Redding spolu s Alexem De Angelisem narazili do japonského závodníka v momentě, kdy před oběma jezdci třídy Moto2 spadl a zůstal ležet na dráze. Ani De Angelis a ani Redding se Tomizawovi nedokázali vyhnout a v plné rychlosti do něho narazili.

Dnes ve 14:20 odpoledne Tomizawa zemřel na vážná vnitřní zranění, zranění hlavy a hrudníku.

Jak Alex De Angelis tak Scott Redding byli po nárazu katapultování ze svých motocyklů a tvrdě dopadli na asfalt okruhu v Misanu. Alex De Angelis dokázal odejít po svých, ale Reddinga museli odnést na nosítkách. Později bylo u britského závodníka zjištěno řezné zranění na zádech, které lékaři zašili deseti stehy.

„Scottova nehoda byla těžká, takže jsme vděčni, že jediné zranění, které utrpěl byla menší řezná rána na jeho zádech. Jsme hluboce zarmouceni zprávou o úmrtí Shoye Tomizawy, který podlehl svým zraněním, které utrpěl při dnešní nehodě.“

„Byl to hluboce respektovaný soupeř a bude těžké  ho v padoku postrádat. Stejně jako všech u Marc VDS Racing, tak i moje myšlenky jsou v této chvíli s jeho rodinou a přáteli,“ uvedl šéf týmu Michael Bartholemy.

Alex De Angelis k nešťastné události uvedl: „Tím, co se stalo Shoyovi jsem hluboce zarmoucen. Cítím s jeho rodinou a všemi, kteří ho milovali.  Co se týče závodu, tak to jsem uvedl okamžitě po nehodě, když jsem ještě nevěděl, jaké byly její důsledky a prozatím k tomu víc dodat nechci. V takových časech je vše ostatní méně důležité.“