Jezdec týmu Marc VDS (Esteve Rabat) se letos ve třídě Moto2 stal šampionem. Mika Kallio z téhož týmu skončil celkově druhý. Tým ve své tiskové zprávě poskytnul významná čísla, která se vztahují k letošní sezóně.

Esteve Rabat a Mika Kallio letos překonali několik rekordů. Následující statistické údaje neshromáždil Dr. Martin Raines – oficiální statistik MotoGP.

635 – Nejvyšší součet bodů, které vyjeli dva jezdci týmu za jednu sezónu v prostřední třídě – tento počet bodů letos nasbírali Esteve Rabat a Mika Kallio.

346 – Ziskem 346 bodů za letošní sezónu překonal Esteve Rabat rekord v počtu bodů za jednu sezónu ve třídě Moto2.

24 – Nejvyšší počet umístění na stupních vítězů za jednu sezónu třídy Moto2 v podání dvou jezdců jednoho týmu. Rabat se letos podíval na podium čtrnáctkrát a Kallio desetkrát.

18 – Tým Marc VDS měl v sezóně 2014 ve všech osmnácti závodech sezóny alespoň jednoho závodníka.

18 – Esteve Rabat dojel všech osmnáct závodů letošní sezóny a ve všech těchto závodech byl v elitní desítce. Na stupních vítězů chyběl pouze čtyřikrát. Ve Španělsku, Německu a Indianapolis dojel čtvrtý a v Nizozemsku osmý.

Kdo letos nejvíce padal?

14 – Esteve Rabat vystoupil čtrnáctkrát na podium. Tím vyrovnal rekord Marca Márqueze z roku 2012, kdy Márquez během jedné sezóny taktéž vybojoval čtrnáct umístění na podiu.

14 – Nejvyšší počet pole position jednoho týmu za jednu sezónu v prostřední kubatuře. Rabat vyjížděl z prvního startovního místa jedenáctkrát (pouze ve Španělsku, Velké Británii a Aragonsku chyběl v první řadě). Kallio startoval z pole position třikrát (z první řady se do závodu pouštěl devětkrát).

11 – Esteve Rabat vyrážel z pole position jedenáctkrát, což je nový rekord v počtu pole position za jednu sezónu pro prostřední třídu.

10 – Jezdci týmu Marc VDS zvítězili v deseti závodech letošní sezóny (Rabat sedmkrát, Kallio třikrát), čímž vytvořili nový rekord v počtu vítězství jezdců jednoho týmu za sezónu.

6 – Tolikrát skončili jezdci týmu Marc VDS společně na podiu.

4 – Kallio a Rabat obsadili první a druhé místo ve čtyřech případech: v San Marinu, ve Velké Británii, v České republice a v Kataru.

2 – Marc VDS Racing je prvním týmem, jehož jezdci vybojovali první dvě pozice v šampionátu v prostřední třídě od roku 2000, kdy titul získal Olivier Jacques před svým týmovým kolegou Shinyou Nakanem.

1 – Esteve Rabat je prvním jezdce, který vedl šampionát Moto2 celou sezónu.

1 – Je to poprvé v šestašedesátileté historii světového motocyklového šampionátu, co belgický tým získal mistrovský titul.

(Zdroj: tisková zpráva týmu Marc VDS)