Repsol Honda míří do Assenu s vysokým očekáváním

Dovizioso byl v testu nejrychlejší a chce zajet na stupně vítězů.
Repsol Honda odjíždí do Holandska na víkendovou Grand Prix v Assenu s vysokým očekáváním, protože poslední modifikace jejich motocyklu Honda RC212V se ukázaly jako velmi účinné, když v testu po závodu v Barceloně zajel Andrea Dovizioso nejrychlejší čas ze všech patnácti jezdců královské kubatury.

Dovizioso v Barceloně poprvé vyzkoušel nový podvozek Hondy a bude se snažit velmi dobrý výkon z testu úspěšně aplikovat do závodu v holandském Assenu. Třiadvacetiletý Ital v posledních třech závodech pokaždé skončil necelou jednu sekundu od umístění na stupních vítězů, takže jeho motivace pro další závod sezony je velmi vysoká.

„Po závodu v Barceloně jsme měli v pondělí úspěšný test a v kombinaci s postupným zlepšováním závod od závodu to znamená, že si hodně věřím,“ řekl Andrea Dovizioso před cestou do holandského Assenu.

„V posledních třech kolech jsem byl opravdu velmi blízko umístění na stupních vítězů a zároveň snížil ztrátu na vítěze závodu, takže jsem odhodlaný se dostat do první trojky co nejdříve. Doufejme, že už o tomto víkendu.“

„Assen ve skutečnosti nepatří mezi mé oblíbené okruhy,“ pokračoval Dovizioso. „Od změn v rozvržení přišel tento okruh trošku o své kouzlo, ale přesto mám dobré vzpomínky na závod z minulého roku, kde jsem skončil pátý poté, co jsem se kvalifikoval jako jedenáctý.“

„Okruh se skládá ze dvou sekcí. Ta první je docela pomalá, zatímco ta druhá je více náročná po technické stránce a v Nizozemí také může sehrát svou roli počasí. Ať už bude jakkoliv, těším se na další výrazný víkend pro sebe a pro celý tým,“ řekl závěrem Andrea Dovizioso.

Dani Pedrosa se testu v Barceloně nezúčastnil a všechen čas věnoval odpočinku a zranění kyčle, které si způsobil v italském Mugellu. Závod v Katalánsku jel s injekcí proti bolesti a dokončil ho naprosto vyčerpaný. Nyní se Španěl cítí mnohem lépe a bude se snažit znovu zapojit do bitvy o nejvyšší pozice v šampionátu.

„Od závodu v Barceloně jsem v podstatě odpočíval a snažil se dát kyčel do co nejlepšího možného stavu,“ řekl úvodem Dani Pedrosa. „Samozřejmě na to nebylo moc času, právě jen jeden týden, ale cítím se teď mnohem lépe než ihned po posledním závodu, kdy jsem byl totálně vyčerpaný.“

„Mám v úmyslu už jezdit bez injekcí proti bolesti, protože postupně ztrácejí účinnost a nechci se na ně spoléhat. Uvidíme jak se budu cítit, když začnu jezdit,“ řekl Pedrosa, kterému v Barceloně každý den jízd dávali injekce proti bolesti.

„Assen je pro mě dráha, kde mám plno hezkých vzpomínek, protože jsem tam vyhrál svou první Grand Prix a získal tam hned několik umístění na stupních vítězů. V poslední změně, kde okruh zkrátili tak odstranili některé z jeho charakteristických znaků, ale stále vyžaduje precizní jízdu a to zejména během rychlých změn směru, kde potřebujete agilní strojové nastavení,“ řekl závěrem Pedrosa, který v roce 2002 vyhrál v Assenu svůj první závod Grand Prix, když tehdy jako šestnáctiletý závodil v třídě do 125ccm.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz