Repsol Honda odjíždí z Assenu s nulou

Pedrosa i Dovizioso upadli ze čtvrtého místa.

Nestává se často, aby elitní tým Repsol Honda odjížděl ze závodního víkendu naprázdno. Jenomže Dani Pedrosa i Andrea Dovizioso v závodě poměrně brzy upadli, takže v Assenu nezískali ani bod. Přesto byli spokojeni s novými úpravami Hondy RC212V.

Španěl se po raketovém startu dostal do vedení, ale v pátém kole mu uklouzlo přední kolo a ze čtvrtého místa se poroučel k zemi. Naštěstí zůstal nezraněn. "Z dnešního výsledku jsem samozřejmě zklamán. I když je nepravděpodobné, že bych dnes mohl vyhrát závod, cítil jsem se na motorce opět silný a věřil jsem si na pódium. Můj pocit z motorky byl po celý víkend mnohem lepší. Mohl jsem jezdit blízko svému maximu," věřil Pedrosa. "Měl jsem rychlý start a chytil dobrý rytmus, takže havárie byla dost nečekaná. Za celý víkend jsem necítil žádné signály, že by se něco takového mohlo stát. Teď na to musíme zapomenout, musíme zůstat pozitivní a soustředění. Věřím, že můžeme být opět nejlepší," doufá.

Podle bývalého mistra světa dvěstěpadesátek si tým zaslouží víc než tyto výsledky. "Příští závod je Laguna Seca, pojedeme tam se stejnou pozitivní náladou jako sem," těší se Španěl.

Po startu se posunul i Dovizioso a před svým pádem jezdil rovněž na čtvrtém místě. Dokonce havaroval na stejném místě jako jeho týmový kolega. "Zezačátku se závod vyvíjel dobře, dařilo se mi držet vysoké tempo. Věřím, že jsem mohl dojet na čtvrtém místě, takže jsem ze své nehody velmi zklamán," litoval Ital. "Měl jsem dobrý start, ale zdržela mě skupina jezdců. Trvalo mi několik kol, než jsem je předjel."

"Když jsem byl uprostřed zatáčky v maximálním náklonu, uklouzlo mi přední kolo," popsal Dovizioso svůj pád. "Příští závod je už za týden, takže musíme výsledek hodit za hlavu a soustředit se na Laguna Seca. Je to trať, kterou mám rád. Věřím, že tam můžeme zajet dobrý výsledek."

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.