Repsol Honda se ve Valencii představí s novým sponzorem

Od prvního tréninku pojede Repsol Honda poprvé s logem nového sponzora ´One Heart´, což je slogan společného podniku Hondy v Indonésii pod názvem Astra Honda a bude s ním také pokračovat v roce 2011.
Repsol Honda se ve Valencii představí s novým sponzorem

Dani Pedrosa v závěru šampionátu bojuje o titul vicemistra světa. Bohužel zatím není po nehodě v Japonsku zcela stoprocentně v kondici a také z toho důvodu navštívil tento týden kliniku Dexeus v Barceloně. Tam Španělovi provedli vyšetření paže a ruky, které neprokázalo jakékoliv poškození nervů po zlomenině jeho klíční kosti.

Španělský jezdec má před třetím Valentinem Rossim devatenáctibodový náskok a ten se bude snažit se svým týmem udržet. Dráha ve Valencii je jeho oblíbená a do závodu dá maximum, aby s fanoušky v neděli odpoledne oslavil celkové druhé místo.

„Po několika dnech se ve Valencii vracím znovu zpátky na motorku a opravdu doufám, že se budu cítit lépe než naposledy v Estorilu,“ řekl úvodem Dani Pedrosa. „Poslední lékařská prohlídka, kterou jsem tento týden absolvoval ukázala na to, že nervy nejsou postiženy a to je pozitivní zpráva, i když jsem cítil stejné symptomy znecitlivění.“

„Navzdory okolnostem se do Valencie chystám v dobrém rozpoložení, protože je to dráha, kterou mám rád a je tam pokaždé mimořádná atmosféra. Loni jsem tam zajel skvělý závod, takže chci získat další dobrý výsledek bez ohledu na můj zdravotní stav.“

„Tento víkend máme nového sponzora Hondy z Indonésie. Když jsem tam letos byl skutečně jsem žasl nad tím, kolik lidí tam sleduje MotoGP. Jsou velice vášniví a velmi dobře informovaní ohledně šampionátu, takže je jen dobře, že tento nový sponzor na stroji Repsol Hondy může vytvořit spojení s touto zemí,“ řekl Pedrosa.

Klepněte pro větší obrázekAndrea Dovizioso v druhé polovině sezony získal potřebnou jistotu a je jezdcem, který pravidelně bojuje o pozice na stupních vítězů. V Austrálii Itala vyřadila ze hry technická porucha, ale už v portugalském Estorilu znovu slavil s nejlepšími. Proto jeho cílem v posledním podniku sezony nemůže být nic jiného než boj o maximální počet bodů a celkové čtvrté místo v šampionátu.

„Jsem velmi rád, že jsem se v Estorilu znovu vrátil na stupně vítězů. To znamená, že jsme konkurenceschopní a můžeme odjet do Valencie s cílem bojovat o celkové čtvrté místo v mistrovství světa,“ zahájil svůj komentář k poslednímu víkendu sezony Andrea Dovizioso. „Valencie je poměrně pomalá a klikatá dráha, což s ní dělá technicky náročný okruh, kde není jednoduché jezdit.“

„Není to jeden z mých oblíbených okruhů v kalendáři, ale to teď skutečně není důležité, protože jsme odhodláni v neděli zajet dobrý závod a ukončit sezonu, jak nejvýrazněji to jen půjde,“ pokračoval Ital. „Víkend ve Valencii je zvláštní podnik nejen proto, že je to poslední kolo sezony, ale také proto, že tam jsou v úterý a ve středu dva důležité dny testů v přípravě na novou sezonu 2011,“ uvedl závěrem Andrea Dovizioso, který se na testy velmi těší.


21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz