Repsol Honda slaví 250. umístění na stupních vítězů

Ital Dovizioso druhým místem v závodu GP Japonska získal 250. umístění na stupních vítězů pro tovární tým Hondy, jenž společně s Repsolem získal v letech 1995 až 2010 devadesát vítězství v královské kubatuře.
Repsol Honda slaví 250. umístění na stupních vítězů

Celkem to bylo osm titulů mistra světa, devadesát vítězství v závodech Grand Prix a celkem dvě stě padesát umístění na stupních vítězů královské kubatury. Pódiové umístění Andrea Doviziosa je na tomto dlouhém seznamu poslední, to první zaznamenali před šestnácti lety, když na australském okruhu Eastern Creek vyhráli s Mickem Doohanem.

Jednotlivé položky dlouhého seznamu tvořit jezdci jako Mick Doohan, Álex Crivillé, Valentino Rossi, jejich poslední mistr světa Nicky Hayden nebo současní jezdci Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso. Všichni budovali úspěšné společenství Hondy a Repsolu, nejúspěšnějšího týmu v historii motocyklového šampionátu.

Klepněte pro větší obrázek

Značka Repsol Honda byla v každé kubatuře světového šampionátu 500ccm, 990ccm nebo 800ccm značkou kvality a přáním každého jezdce bylo jednou v jejich barvách závodit. Od roku 1995 se na dráze poprvé objevili jezdci Mick Doohan, Álex Crivillé a Shinichi Itoh v sedle Hond NSR 500s v pestrých barvách Repsolu, jenž se staly charakteristické pro tovární stroje japonského výrobce.

Nejvíc umístění na stupních vítězů zajistil značce Repsol Honda Australan Mick Doohan, jenž v rozmezí let 1995 až 1999 pětatřicetkrát vyhrál a třináctkrát byl druhý. Zajímavostí je určitě ten fakt, že v tomto období nezaznamenal ani jedno třetí místo. Danimu Pedrosovi stačí jen jedno umístění na pódiu, aby vyrovnal Doohanových osmačtyřicet.

Každý z jezdců, který jednou oblékl kombinézu továrního týmu japonské značky ze sebe odevzdal to nejlepší a umístěním na stupních vítězů se nesmazatelně zapsal do šestnáctileté historie týmu nesoucí barvy španělské společnosti Repsol. Od roku 1995 to mimo Doohana a Pedrosy byl Álex Crivillé, Valentino Rossi, Tadayuki Okada, Shinichi Itoh, Takuma Aoki, Sete Gibernau, Tohru Ukawa, Alex Baross, Max Biaggi, Nicky Hayden a Andrea Doviziso.

Klepněte pro větší obrázek


10:22 | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
20:27 | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz