Repsol Honda vyzkoušela nový podvozek a motor

V pondělí také intenzivně testovali jezdci tovární Repsol Hondy Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso, kteří měli k dispozici spoustu materiálu a hlavně nový podvozek, zadní rameno a motor.

Dani Pedrosa byl po skončení testu v Jerezu nejrychlejším jezdcem a to i přes fakt, že si v závěru vybral svou trošku smůly v podobě pádu na dráze okruhu, kde si v neděli připsal body za druhé místo ve španělské grand Prix.

„Byl to užitečný den testu a nějakou dobu jsme strávili prací na jednotlivých změnách tlumení, na což nebyl čas v předsezonní přípravě, protože jsme se soustředili na jiné problémy,“ řekl k testu v Jerezu Dani Pedrosa.

„Také se vyzkoušela nová modifikace motoru, kde jsme získali pro vývojové inženýry nějaké informace, ale zatím je předčasné říct, zda je to posun k lepšímu, protože jsme s ním absolvovali jen dva výjezdy.“

V pondělí během testu Pedrosa havaroval, vše se ale obešlo bez zranění a k incidentu na dráze Španěl krátce uvedl: „Pád byl trošku divný a vůbec jsem to nečekal, ale nejdůležitější je, že nejsem zraněný a můžu se těšit na Le Mans, což je okruh, kde se mi předtím dařilo.“

Andrea Dovizioso zajel na tvrdší směsi čas 1´39,760 sekundy, což byl v pondělí celkově pátý nejlepší čas a druhý nejlepší na stejné směsi pneumatiky. Spolu s Pedrosou vyzkoušeli modifikace podvozku a motoru, což nyní bude předmětem analýzy dat a poté se rozhodnou o jejich nasazení do příštích závodů.

„S dnešním časem na kolo jsem spokojený a i když byly podmínky na dráze lepší než včera, 39,7s je dobrý čas na tvrdší specifikaci pneumatiky Bridgestone, což je jen dvě desetiny za nejlepším časem na této pneumatice,“ řekl druhý jezdec továrního týmu Hondy Andrea Dovizioso.

„Náš stroj trošku postrádá na stabilitě, takže není jednoduché být konzistentní, ale jsem velmi rád za díly, které sem Honda přivezla,“ pokračoval Ital. „Testovali jsme nový podvozek a zadní rameno, jenž zlepšilo poslední část brzdné oblasti a nájezdu do zatáčky. Nová specifikace motoru lehce zlepšila akceleraci a potom, co se podíváme na data rozhodneme o jeho použití v příštích závodech.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz