Repsol v Mugellu: Šťastný Dovizioso, zklamaný Stoner a spokojený Pedrosa

Andrea Dovizioso byl před domácími fanoušky v Mugellu nejlepším Italem a dojel zaslouženě druhý. Caseyho Stonera zradily pneumatiky a obsadil třetí místo. Dani Pedrosa bral po dlouhé pauze osmou příčku.
Repsol v Mugellu: Šťastný Dovizioso, zklamaný Stoner a spokojený Pedrosa

Tým Repsol Honda si při Velké ceně Itálie v Mugellu připsal hned dvě pódia. Domácí Andrea Dovizioso dojel druhý a Casey Stoner třetí, když v úvodu vedl. Dani Pedrosa, který vynechal kvůli zlomené klíční kosti tři závody, skončil při svém návratu na osmém místě.

Dovizioso je nadšený, že se v domácí velké ceně dostal na pódium. "Dnes jsem byl nejlepší Ital a jediný, který se dostal na pódium. Podpora fanoušků byla neuvěřitelná. Tlačili mě dopředu a když jsem byl unavený, motivovali mě," radoval se Ital.

Ráno dořešil nastavení, v přední části stroje získal větší stabilitu. Po skvělém startu držel konzistentní tempo, i když měl problémy s přilnavostí. "V první části závodu jsem měl dobrou bitvu o druhé místo s Jorgem. Na konci jsem předjel Caseyho a získal druhé místo," vzpomínal. "Viděl jsem, že Casey byl dost rozvlněný, ale v některých zatáčkách byl velmi silný. Nemohl jsem ho předjet, kde jsem chtěl. V posledním kole jsem to ale dokázal."

Dovizioso, který si možná bude muset na příští sezonu hledat nové angažmá, se nevzdává ani boje o titul. "Casey a Jorge jsou velmi silní, ale ukázali jsme, že jsme tu také. Sezona je dlouhá, musíme si věřit. Máme vítězný stroj a tvrdě pracujeme ve všech oblastech," dodal odhodlaně.

Casey Stoner nebyl s výsledkem spokojen. "Začali jsme velmi dobře, motorka se chovala fantasticky, ale po několika kolech jsme měli problémy s pneumatikami. Zřejmě to souviselo s jejich nesprávným tlakem vzhledem k dnešní teplotě. Pravděpodobně jsme ho měli oproti warm-upu trochu snížit. Jakmile dosáhly určité hodnoty, ztratil jsem vzadu přilnavost a ostatní se mi začali přibližovat," vysvětloval Australan. "Na začátku jsme byli velmi rychlí, pneumatiky se brzy zahřály, ale když se přehřály, ztratily jsme veškerou přilnavost."

Vedoucí jezdec celkového pořadí si brousil zuby na vítězství, ale nestačil na Lorenza a nakonec ani na Doviziosa. "Pořád je to pódium a důležité body, ale jsem tu od toho, abych vyhrával závody," dodal.

Pedrosa měl z výkonu při svém návratu radost, ale stále se necítí stoprocentně fit. "Když jsem se v minulosti po zranění zkoušel závodit, nebyl jsem schopný dojet závod, dnes jsem to dokázal. Vidím, že jsem neztratil rychlost. Jsem si jistý, že až se můj stav zlepší, budu opět nahoře," věří.

Dnes měl na startu problém se spojkou a prvního 1,5 kola nemohl pořádně řadit. "Ztratil jsem hodně míst. Když začala spojka znovu fungovat, snažil jsem se dostat do rytmu, i když jsem byl brzy velmi unavený," přiznal Katalánec.

Postupně se ale zlepšoval a přiblížil se skupince bojující o šesté místo, kde jeli Rossi, Barberá a Bautista. "V té chvíli už jsem neměl energii víc zatlačit. Jsem teď extrémně unavený. Vydal jsem ze sebe všechno," dodal Pedrosa, který je vzhledem ke svému stavu a potížím se spojkou s výsledkem spokojen. "Moc děkuji svým fanouškům a doktorům, kteří mi pomohli dostat se zpátky."


25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.