Riccardo Rossi měl pozitivní test na koronavirus

Dalším jezdcem světového šampionátu silničních motocyklů, který měl pozitivní test na koronavirus, je Riccardo Rossi. Jezdec bude muset vynechat GP Teruelu.

Minulý týden onemocněl koronavirem Valentino Rossi. Tento týden test prokázal koronavirus i u jezdce třídy Moto3, který shodou okolností nosí stejné příjmení jako výše zmíněný devítinásobný šampion. Riccardo Rossi tedy bude muset vynechat GP Teruelu.

Riccardo Rossi se po závodě v Aragonii vrátil domů do Itálie a nyní se nachází v domácí karanténě. Průběh onemocnění je v jeho případě bezpříznakový.

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Koronavirus už se tedy objevil u jezdců všech tří kategorií. V září měl pozitivní test Jorge Martin ze třídy Moto2, před týdnem Valentino Rossi z MotoGP a nyní Riccardo Rossi z Moto3. A kvůli karanténě po kontaktu s nakaženou osobou musel minulý závod vynechat Tony Arbolino, ačkoliv měl testy negativní.

Zdroj: gpone.com, foto: Václav Duška Jr.

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.