Rins má za sebou úspěšnou operaci, chtěl by závodit už v Německu

Alex Rins se ve čtvrtek zranil při tréninku na kole. Včera absolvoval operaci zlomené ruky. Operace byla úspěšná, jezdec chce závodit už za dva týdny v Německu.

Těsně před začátkem závodního víkendu v Barceloně měl Alex Rins nehodu na kole. Při pádu si zlomil vřetenní kost pravé ruky. Po nehodě zamířil do nemocnice v Barceloně, kde se nakonec rozhodlo, že nejlepší bude zlomenou kost operovat, aby se urychlila doba zotavování.

Rins se zranil na kole, v Barceloně nepojede

Rins se zranil na kole, v Barceloně nepojede

Jezdec podstoupil operační zákrok v pátek a dle informací od lékařů z univerzitní kliniky Dexeus proběhl zákrok dle očekávání.

Do závodu v Barceloně, který se jede už zítra, Rins pochopitelně nenastoupí, ale pokud se v následujících dnech nic nezkomplikuje, měl by být jezdec připraven jet závod v Německu, který se koná už za dva týdny.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. června | Marc Márquez zůstává králem Sachsenringu. odkaz
20. června | Marc Márquez vítězí poprvé od závodu ve Valencii roku 2019. odkaz
19. června | Dosud posledním českým jezdcem, který v MS silničních motocyklů startoval z pole position, byl Jakub Kornfeil v Brně roku 2018. Zítra na Sachsenringu vystartuje z prvního místa Filip Salač. Českého závodníka v čele startovního roštu tedy uvidíme poprvé po téměř třech letech.
19. června | Takto Filip Salač slavil zisk pole position: odkaz
19. června | Začátek kvalifikace třídy MotoGP musel být kvůli technickým potížím odložen. Začalo se ve 14:19.