Rins se zranil na kole, v Barceloně nepojede

Alex Rins měl nehodu na kole a zlomil si ruku. Dnes půjde na operaci. V Barceloně tedy nemůže závodit.

Alex Rins momentálně nemá dobré období. Ve čtyřech posledních závodech upadl a skončil kvůli tomu bez bodů. A navíc včera v Barceloně měl nehodu ještě před začátkem závodního víkendu. Tentokrát na okruhu spadl z kola a bohužel se to neobešlo bez zranění.

Jezdec si při pádu zlomil vřetenní kost pravé ruky. Hned po nehodě zamířil do nemocnice v Barceloně, kde dnes podstoupí operaci zlomené kosti. Svého domácího katalánského závodu se tedy nebude moci zúčastnit. Až bude mít operaci za sebou, uvidí se, jak rychle bude zpět v sedle svého motocyklu. Zatím nebyl stanoven termín návratu, ale samozřejmě se bude snažit vrátit co nejdříve.

Doktor Xavier Mir, který bude dnes Rinse operovat, prozradil, že byly dvě možnosti léčby. Jednou možností bylo zlomeninu zafixovat sádrou, ale to by se doba rekonvalescence prodloužila zhruba o 4 až 6 týdnů, proto se rozhodli pro druhou variantu – tedy pro operaci.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. června | Marc Márquez zůstává králem Sachsenringu. odkaz
20. června | Marc Márquez vítězí poprvé od závodu ve Valencii roku 2019. odkaz
19. června | Dosud posledním českým jezdcem, který v MS silničních motocyklů startoval z pole position, byl Jakub Kornfeil v Brně roku 2018. Zítra na Sachsenringu vystartuje z prvního místa Filip Salač. Českého závodníka v čele startovního roštu tedy uvidíme poprvé po téměř třech letech.
19. června | Takto Filip Salač slavil zisk pole position: odkaz
19. června | Začátek kvalifikace třídy MotoGP musel být kvůli technickým potížím odložen. Začalo se ve 14:19.