Rins ve Velké Británii nepojede, nahradí jej Lecuona

Rins ve Velké Británii nepojede, nahradí jej Lecuona

Alex Rins se nadále zotavuje ze zranění nohy. Zatím ještě není připraven k návratu. Ve Velké Británii místo něj pojede Iker Lecuona.

Španěl Rins si v červnu při sprintovém závodě v Mugellu zlomil nohu. Od té doby podstoupil dvě operace. Kvůli zranění už musel vynechat hlavní závod v Itálii a pak také závodní víkendy v Německu a Nizozemsku. Nyní už je jisté i to, že nepojede ani příští týden ve Velké Británii.

Ačkoliv Rins intenzivně pracuje na svém zotavování, nebyla pro něj letní přestávka dostatečně dlouhá na to, aby byl schopen se hned po ní vrátit na závodní motocykl. Dle slov šéfa týmu LCR Honda, pro nějž Rins jezdí, se zatím neví, kdy se bude jezdec schopen vrátit.

Ve Velké Británii bude místo Rinse závodit Iker Lecuona, který už během letošního roku nahrazoval Marca Márqueze a později i Joana Mira. Ve zprávě, kterou vydal tým LCR Honda, popřál Lecuona Rinsovi brzké uzdravení a kromě toho dále dodal: „Jsem rád, že se zase vrátím na motorku, protože chci odvést maximum a pomoci týmu. Líbí se mi uspořádání trati v Silverstonu, kde si to můžeme užít. Chci poděkovat Hondě a LCR za tuto příležitost.“

Zdroj a foto: LCR Honda

Doporučujeme

Články odjinud