Rizla Suzuki chce hned od začátku bojovat o nejlepší pozice

Do letošního roku nebyl nikdy Katar pro Suzuki příznivým okruhem.
Jezdci tovární Rizla Suzuki Loris Capirossi a Chris Vermeulen jsou před blížícím se prvním závodem sezony přesvědčeni, že letos můžou v závodech Grand Prix pravidelně bojovat o stupně vítězů.

Po nevýrazné předchozí sezoně jsou letošní očekávání vysoká zejména proto, jakým způsobem se prezentoval model GSV-R v předsezonních testech a to i na dráze v Kataru, která v minulosti nebyla pro japonskou značku nejpříznivější.

Pozitivní výsledky, které Suzuki také zaznamenala v posledním testu v Jerezu dává Lorisi Capirossimu nadějné vyhlídky, když uvedl: „Je velmi pozitivní ukončit plánované testy dobrým výsledkem v Jerezu a to jen dokazuje, jaký pokrok udělal motocykl během zimy.“

„Nyní se musíme zaměřit na závodění, protože musíme pokračovat v zlepšování a pokusit se dosáhnout těch nejlepších pozic. Chceme být na stupních vítězů a vyhrávat závody. Věřím, že tam můžeme být,“ řekl Capirossi.

„V minulosti byl Katar pro Suzuki obtížným okruhem, ale předchozí test tam byl docela dobrý, takže doufejme, že můžeme výrazně vstoupit do sezony hned od začátku.“

Jeho týmový kolega Chris Vermeulen souhlasí, že Katar byl pokaždé hodně náročný pro Suzuki, ale podle Australana bude velmi dobrý výsledek, když se v prvním závodě umístí mezi prvními pěti

„Katar byl v minulosti okruhem, kde jsme mívali potíže, ale nová GSV-R tam, jak se zdá letos pracuje velmi dobře a oba dva jsme tam byli během testu rychlí,“ uvedl Vermeulen.

„Věřím, že se v Kataru můžeme umístit v první pětce, protože je to určitě našim záměrem a pokud můžeme vstoupit do sezony výrazně hned od začátku, získáme něco, na čem můžeme stavět po celý rok,“ řekl závěrem Chris Vermeulen.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.