Rizla Suzuki jede bojovat na domácí půdu okruhu v Motegi

Oba jezdci jsou maximálně motivováni, aby získali výrazný výsledek.
Klepněte pro větší obrázekPro japonskou Suzuki je závod v Motegi domácí Velkou cenou. Proto oba jejich jezdci Loris Capirossi a Chris Vermeulen do Motegi přijíždějí s přesvědčením a odhodláním předvést se před všemi od Suzuki v co nejlepším světle. Za práci, kterou zaměstnanci továrny věnovali letošnímu modelu GSV-R, který je nesrovnatelně lepší než jeho předchozí modifikace, by si to určitě zasloužili.

Loris Capirossi v Motegi zvítězil již čtyřikrát a své místní zkušenosti chce využít v nedělním závodu na dráze okruhu Twin Ring Motegi. Na pád v Kataru musí zapomenout a plně se soustředit na druhé kolo světového šampionátu a připsat si maximum možných bodů.

„Potom, co se stalo v Kataru jedeme na dráhu, kterou dobře znám a zažil tam hezké chvíle. Jsem velmi zklamaný závodem v Losail, ale to už je za mnou a my měli čas se podívat, co se vlastně stalo,“ uvedl Loris Capirossi.

„Doufám, že v Japonsku můžu zajet dobrý výsledek pro všechny ty chlapy od Suzuki, kteří v zimě pracovali velmi tvrdě na tom, aby nám dodali motocykl, na kterém nyní můžeme být konkurenceschopní,“ pokračoval italský jezdec s číslem pětašedesát na své GSV-R.

„Už jsem tam předtím vyhrál a chci to dokázat znovu, takže budu pracovat na tom, abychom zajistili pro denní závod vše potřebné a měli tak maximální šanci to dokázat!“ uvedl závěrem Loris Capirossi.

Klepněte pro větší obrázekAustralan Chris Vermeulen se v japonské Motegi nejlépe umístil na jedenáctém místě. To určitě není výsledek, který chtěl docílit tehdy a už vůbec to není výsledek, který by chtěl nyní. V Kataru se s problémy s vibracemi popral statečně a do Japonska přijíždí s devíti body a přesvědčením tam dojet na stupně vítězů.

„Je skutečně velmi důležité se co nejdříve vrátit na motocykl a pokusit se vyřešit problémy, které jsme měli během závodu v Kataru,“ řekl Chris Vermeulen, který v prvním podniku sezony obsadil sedmé místo. „Motocykl fungoval velmi dobře po celý víkend, ale měl jsem pocit, že jeho chování během závodu bylo úplně jiné.“

„Továrna od té doby velmi intenzivně pracuje a v Motegi bude přítomna spousta jejich zaměstnanců , takže nám tam pomocná ruka chybět nebude!“ pokračoval Vermeulen. „Chci opravdu pro Suzuki získat dobrý výsledek v jejich domácí Grand Prix a jsem si jistý, že se to letos podaří.“

Závěrem Chris Vermeulen před odletem do Japnska uvedl: „Těším se tam, protože si závodění v Japonsku skutečně užívám a udělám maximum proto, abych dostal motocykl na stupně vítězů!“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz