Rizla Suzuki má naději na dobrý výsledek

Loris Capirossi je po zranění a následné operaci malíčku znovu zpátky v boxech tovární Suzuki a domácí Grand Prix japonského výrobce zahájil devátým časem. Álvaro Bautista skončil v prvním tréninku dvanáctý.
Rizla Suzuki má naději na dobrý výsledek

Ital si po celou dobu tréninku udržoval pozice v první desítce a ten pro něho skončil celkem pozitivně a je na jeho týmu, aby mu pro sobotní trénink jeho GSV-R zlepšili tak, aby zajel lepší časy i s hendikepem v podobě zraněného malíčku. Na pátý čas zase neztrácejí tolik, takže naděje na zlepšení tu je.

„Celkově jsem se svým stavem spokojený, sice jsem nejel tak, jak bych chtěl, ale získal jsem s motorkou dobrý kontakt a tým během tréninku udělal velký pokrok, aby mi to usnadnil,“ řekl Loris Capirossi, který se po zranění ze San Marina ještě necítí ve stoprocentní kondici. „Zajet v prvním tréninku do desátého místa a jen pár desetin od pátého času je pro mě opravdu dobré.“

Álvaro Bautista na dnešní pátý čas ztratil 0,342 sekundy, přesto ve výsledkové listině prvního dne v Motegi figuruje na dvanáctém místě. Španěl potřebuje nutně zapracovat na trakci své Suzuki, protože její nedostatek mu dnes působil potíže.

„Byl to poměrně dobrý trénink ve srovnání s některými jinými závody. Začal jsem na tvrdší pneumatice, ale na výjezdu ze zatáček jsem necítil potřebnou přilnavost, takže jsme ji vyměnili za měkčí a už to bylo lepší,“ řekl k prvnímu tréninku Álvaro Bautista. „Později jsme vyzkoušeli měkčí směs na přední pneumatice, protože na brzdách je na tvrdé směsi hodně těžké zatáčet, ale tam už nebyl rozdíl tolik patrný a tak jsme se vrátili k původní.“

„Mám stále problémy ve výjezdu ze zatáček, protože tam skutečně nemám dobrou přilnavost a na tom musíme zapracovat a co nejrychleji to zlepšit,“ řekl závěrem španělský závodník, který by rád v domácí Grand Prix Suzuki zajel podstatně výraznější výsledek než v posledních kolech šampionátu, kde získal tři osmá místa v řadě.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.