Rizla Suzuki má od továrny pro Barcelonu nové díly

Zatím se ale neví, zda je použijí v závodě nebo až během testu.
Klepněte pro větší obrázekTým Rizla Suzuki přijíždí do Barcelony s nadějí, že se tentokrát karta štěstěny obrátí v jejich prospěch. Z Japonska dorazily nové díly a ty se mají zásadně projevit v zlepšeném výkonu jejich motocyklů GSV-R. Zatím ale není jasné, zda tým nové komponenty nasadí pro samotný závod Velké ceny Katalánska.

Chris Vermeulen loni skončil v závodu Velké ceny Katalánska sedmý, ale na závodních pneumatikách se mu dařilo ve všech volných trénincích držet krok s nejlepšími. Během závodu měl kontakt s De Angelisem a klesl až na třináctou pozici, brzy se dostal zpátky na desáté místo a v závěru nakonec projel cílem jako sedmý.

„Katalánský okruh je jedním z těch, kde si to opravdu užívám a celkem dobře se nám tam dařilo,“ řekl před cestou do Barcelony Australan Chris Vermeulen. „Závod v Barceloně je pro mě tak trochu jako domácí Grand Prix, protože mám bydliště v Andoře, takže na Velkou cenu je to jen kousek dolů a hodně přátel a sousedů mě tam přijede podpořit.“

„Věříme, že inovace od Suzuki budou tento víkend na motocyklu fungovat, ale nejsme si jisti zda je použijeme v závodu nebo počkáme na testovací den. Budeme muset počkat a uvidíme,“ řekl závěrem Chris Vermeulen.

Loris Capirossi nemá na loňský závod v Barceloně dobré vzpomínky. Tehdy i on měl kontakt s Alexem De Angelisem, ale bohužel tak nešťastně, že si Ital zranil ruku. Letos chce veterán v řadách jezdců MotoGP pokračovat v dobrém výkonu z Mugella a v Barceloně si dojet pro další dobrý výsledek.

„V minulé roce jsem se v Katalánsku neměl moc dobře, protože mě tam srazil další jezdec, havaroval jsem a přivodil si nepříjemné zranění,“ řekl Loris Capirossi. „Jsem odhodlán to nechat za sebou a pokračovat od místa, kde jsme skončili v Mugellu.“

Klepněte pro větší obrázek„Je nám jasné, že budeme muset v Barceloně hodně zapracovat na dlouhé rovince, ale hodně jsme se toho dozvěděli v posledním závodu a doufejme, že nám to bude pomáhat o tomto víkendu.“

„Máme nějaké nové díly, které přišly z Japonska a ty by měly mít vliv co do výkonu GSV-R, takže jsme tím všichni celkem nadšeni,“ uvedl závěrem Loris Capirossi, který v Mugellu skončil na pátém místě a jeho Suzuki GSV-R ztrácí právě nejvíc na dlouhých rovinkách.
11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz