Rizla Suzuki má v Jerezu šanci na dobrý výsledek

Capirossi a Vermeulen tam v posledních testech podali dobrý výkon.
Klepněte pro větší obrázekTřetí kolo světového šampionátu závodů silničních motocyklů přivítá poprvé evropská závodní dráha na jihu Španělska, kterou již jezdci dobře znají z předsezonních testů - Velká cena Španělska v Jerez de la Frontera.

Jezdci týmu Rizla Suzuki Loris Capirossi a Chris Vermeulen přijíždějí na místo, kde před měsícem dosáhli se svými motocykly GSV-R skvělých výkonů během posledního testu třídy MotoGP.

První dva závody Grand Prix v Kataru a Japonsku zásadním způsobem ovlivnilo počasí a tak oba jezdci tovární Suzuki věří, že v Jerezu se jim konečně podaří využít všechen dostupný čas v přípravě na nedělní závod Velké ceny Španělska.

„Byl jsem velmi zklamaný prvními dvěma závody, protože díky počasí jsme na motocyklu nedokázali odvést práci, kterou jsme plánovali, takže je dobré přijet na dráhu, kde jsme už v tomto roce testovali,“ uvedl před odletem na jih Španělska Loris Capirossi.

„Jedeme tam s dobrým základním nastavením, což by mělo motocyklu umožnit, aby dobře fungovat hned od začátku,“ pokračoval Capirossi. „Tento týden mířím pro vysokou pozici a to nejen pro mě, ale pro celý můj tým a pro všechny u Suzuki, protože si to opravdu zaslouží!“

Australan Chris Vermeulen se v Kataru umístil na sedmé a v Japonsku na desáté pozici, což je daleko za očekáváními, s kterými jezdec Suzuki vstupoval do letošní sezony. Právě znalosti dráhy v Jerezu se bude snažit Australan maximálně využít při nastavení motocyklu a v samotném závodu pak podat, co nejlepší výkon.

Klepněte pro větší obrázek„Před blížícím se závodním víkendem jsem optimistou, protože je to skvělý okruh,“ uvedl před prvním závodem v Evropě Chris Vermeulen. „Měli jsme tam velmi dobrý test v předsezonní přípravě.“

„Těším až se vrátím zpět na dráhu a využiji maximum z toho, co jsme se tam dozvěděli minulý měsíc v rámci nastavení a výkonu pneumatik a to zvlášť potom, co dráha získala nový povrch,“ řekl Vermeulen.

„Doufám, že se dokážu kvalifikovat alespoň do druhé řady, potom dokážu bojovat vpředu hned od začátku a pokusím se dostat na stupně vítězů!“ uvedl závěrem australský jezdec Rizla Suzuki Chris Vermeulen.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


20. ledna | Jorge Lorenzo si při tréninku v Itálii zranil zápěstí. Zítra půjde na operaci v Barceloně. Bližší informace budou k dispozici po operaci.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes měl 32 let.
18. ledna | Dnes večer (od 18:00) bude probíhat představení týmu Ducati. Přímý přenos bude k dispozici na stránkách… odkaz
18. ledna | Jack Miller dnes slaví 24 let. odkaz
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 23 let.