Rizla Suzuki pojede v Aragónu bez Lorise Capirossiho

Rizla Suzuki odjíždí k třináctému podniku sezony do španělského komplexu Motorland Aragón pouze s jediným jezdcem Álvarem Bautistou, protože Capirossi ještě není po operaci ruky zcela v kondici.

V Misanu do Itala hned v první zatáčce po startu narazil Nicky Hayden a během pádu došlo ke  zranění prstu, které si vyžádalo jeho operaci. Capirossiho doktor Italovi nedoporučil jet závod ve Španělsku a ten samozřejmě na jeho doporučení dal a do seriálu se vrátí až před sérii tří závodů, které odstartuje Velká cena Japonska v Motegi.

„Tím, že nebudu v Aragónu závodit jsem nesmírně zklamaný, ale chirurg mi řekl, že musím ruku nechat ještě týden v klidu,“ řekl Loris Capirossi. „Ještě mě to trošku bolí a každý den chodím na převazy do nemocnice. I kdybych s tím třeba dokázal jezdit nebyl bych zcela v pořádku a mohl bych tím ohrozit svou přítomnost v Motegi, takže je proto lepší zůstat doma.“

Klepněte pro větší obrázek„Álvarovi o víkendu přeji hodně štěstí a věřím, že se mu podaří pro nás získat dobrý výsledek, který určitě potřebujeme,“ pokračoval Ital a závěrem dodal: „Vrátím se zpátky před trojicí závodů, které se pojedou příští měsíc a budu se těšit na to, že získáme nějaké zajímavé výsledky na okruzích, kde vím, že se nám v minulosti dařilo.“

Álvaro Bautista bude na domácím okruhu jediným jezdcem v barvách továrního týmu Suzuki. Motorland Aragón dokončili teprve v roce 2009 a o víkendu tam světový šampionát pojede první závod Grand Prix. Pro Bautistu je to malá výhoda, protože nejenom on, ale všichni ostatní jeho soupeři začínají v pátek dopoledne od nuly.

„Závodem v Aragónu jsem nadšený, protože je to pro všechny nový okruh a všichni jsme na tom stejně. Určitě bude dobré v pátek absolvovat trénink navíc, abychom získali prostor pro nastavení motocyklu a měli čas se dráhu naučit,“ řekl na úvod Španěl Álvaro Bautista.

„Je škoda, že tam nebude Loris, což na mě klade o to větší zodpovědnost, jakožto jediného jezdce Suzuki, ale jsem rozhodně odhodlán získat před všemi domácími fanoušky maximálně dobrý výsledek pro celý tým,“ řekl Bautista.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře