Rizla Suzuki před cestou do Malajsie

Tovární tým japonské Suzuki odjíždí do Sepangu k prvnímu z celkem tří testů, které jezdci a týmy královské kubatury MotoGP absolvují před úvodním závodem sezony 2010 v Kataru.

Jezdecké složení Rizla Suzuki tvoří zkušený Ital Loris Capirossi a talentovaný nováček v týmu Álvaro Bautista. Oba jezdci naposledy testovali GSV-R v listopadu minulého roku a není tedy divu, že se po více jak dvouměsíčním půstu už nemůžou dočkat až se seznámí s novým modelem Suzuki.

Sepang je pro testování ideální dráha, jenž nabízí směs ostrých zatáček, rychlé zatáčky nebo dvě velmi dlouhé rovinky. To vše spolu s tradičně horkým počasím vytváří pro týmy MotoGP skvělé podmínky k testování.

Ve středu třetího února prověří novou GSV-R zkušební jezdec Suzuki Nobuatsu Aoki, čtvrtek a pátek již bude plně v rukou dvojice továrních jezdců Lorise Capirossiho a Álvara Bautisty.

„Připadá mi to hodně dlouho od doby, co jsem naposledy seděl na motocyklu a už se nemůžu dočkat až znovu začnu jezdit. Dokonce mám problémy se spaním, protože se tak těším z návratu zpátky do práce!“ řekl před cestou do Malajsie Loris Capirossi.

„Vím, že chlapi na Suzuki opravdu celou zimu tvrdě pracovali a doufejme, že budeme schopní dostat tu správnou rychlost od prvního dne v Sepangu. Těšíme se na dobrý komplet a já také hned po testu odjedu přímo do továrny, kde se spolu s chlapy v Hamamatsu pokusíme zapracovat a vytvořit pro začátek sezony ten nejlepší možný motocykl.“

Capirossi bude zcela určitě vůdčí postavou Suzuki a skutečnost, že v letošním roce nastoupí do své jednadvacáté sezony hovoří za vše.

„Po dvaceti sezonách jsem na tu letošní maximálně soustředěný jako snad nikdy předtím a chci si prostě vychutnat vše, co souvisí s MotoGP. Určitě cítím, že v závodění mám určité nedořešené záležitosti a pár milníků, kterých můžu dosáhnout, takže tento test je začátkem mé přípravy k tomu, aby se tak stalo,“ řekl závěrem Loris Capirossi.

Na závodním okruhu v Sepangu pojede Álvaro Bautista s motocyklem třídy MotoGP vůbec poprvé. Po přechodu z mistrovství čtvrtlitrové kubatury Bautista testoval Suzuki GSV-R ve Valencii a o něco později pak na dráze v portugalském Estorilu. V Malajsii to bude rovněž poprvé, kdy se Španěl objeví v oficiálních barvách Rizla Suzuki.

„Testem jsem nadšený, protože to vnímám jako můj první zkutečný test v pozici jezdce Rizla Suzuki,“ uvedl nový člen týmu Álváro Bautista. „Mám za sebou dva testy a tým je zdá se s prací, kterou jsem v nich odvedl spokojený. Tentokrát to ale bude s vlastním motocyklem a také poprvé v barvách týmu, takže to je další důležitá věc.“

„Jsem si jistý svými schopnostmi na motocyklu a počáteční pocit v sedle Suzuki MotoGP byl pro mě naprosto přirozený. Zatím se ale přesto nesnažím překonávat žádné rekordy,“ pokračoval Španěl. „Potřebuji se o GSV-R dozvědět mnohem více a postupně hledat její limity. Test v Sepangu bude dobrým místem, kde s tím začít. Jsem nadšený, že jsem součástí továrního týmu Suzuki a udělám pro ně maximum.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz