Rizla Suzuki přijede do Portugalska kompletní

Neúčast Lorise Capirossiho v portugalské Grand Prix se po nehodě v Austrálii brala téměř jako hotová věc, ale Ital předvedl velké odhodlání, bojovného ducha a do víkendové Velké ceny nastoupí.
Rizla Suzuki přijede do Portugalska kompletní

Italský veterán v mistrovství světa silničních motocyklů prošel po Austrálii několika vyšetřeními, které odhalily zlomeninu nártní kosti, paty, loketní kosti, natažení stehenního svalu a mnohých dalších bolestivých podlitin. I když není v ideální kondici, chce závodit a chce pro Suzuki odvést maximální výkon.

„Bylo to zklamání zjistit, že mám v noze nějaké drobné zlomeniny, ale to mě nezastaví v jízdě, protože v Austrálii jsem byl v pořádku a nedělalo mi to tam nějaké výrazné problémy. Ve skutečnosti je s tím jednodušší jezdit na motorce než chodit!“ řekl před Portugalskem Loris Capirossi.

„Také jsem podstoupil intenzivní terapii stehenního svalu a je to také o hodně lepší. Už se nemůžu dočkat až budu zpátky na motorce a chlapům v týmu něco z toho vrátit za jejich tvrdou a obětavou práci v průběhu celé sezony, zejména pak po náročné třítýdenní misi na opačné straně světa, která nám nedala nic víc než bolest a poškození motorky.“

„Suzuki a tým byli vůči mě vždy dobří a já jim chci předvést, že jsem tady, abych odvedl to nejlepší co umím a soupeřil s těmi nejlepšími jezdci,“ řekl odhodlaně Ital Capirossi, který má před sebou poslední dvě Grand Prix v barvách japonské Suzuki.

Álvaro Bautista tento víkend pojede před domácím publikem, protože okruh v Estorilu není daleko od jeho rodného města Talavera de la Reina, takže očekává početnou návštěvu španělských fanoušků, ale rovněž jeho rodinných příslušníků a kamarádů. Loni tam jako nováček v MotoGP testoval závodní prototyp Suzuki, takže určité zkušenosti s portugalským okruhem má.

„V Estorilu to mám rád, dařilo se mi tam a je to dráha, kde rád závodím, protože je blízko mého rodného města a je to tak trošku jako moje ´domácí´ Grand Prix, zejména pak z toho důvodu, že mi tam bude fandit hodně lidí z mé rodiny, přátelé a fanoušci,“ uvedl Álvaro Bautista.

„Loni jsem tam jezdil s GSV-R, takže mám nějakou představu ohledně referenčních bodů motocyklu MotoGP podobně, jak tomu bylo v Sepangu, takže doufejme, že v Portugalsku budeme konkurenceschopní hned od začátku stejně, jak v Malajsii,“ uvedl závěrem Bautista, který by moc rád zajel umístění do šestého místa.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.