Rizla Suzuki zatím za očekáváním

Oba jezdci továrního týmu Suzuki Loris Capirossi a Álvaro Bautista ukončili první den testu v Kataru o něco dříve s časy na kolo, které jim stačily na jedenáctou a sedmnáctou pozici.

Ital v Kataru bohužel onemocněl a tak nedokázal zvládnout nabitý program testu, který na čtvrtek u Suzuki připravili. Stačil zajet čtyřicet kol s časem 1´57,099 sekundy, což není zcela přesvědčivý výkon, ale Ital věří, že v pátek bude v mnohem lepší formě a zlepšeni se dostaví.

„Myslím, že je motorka ve srovnání s minulým rokem lepší, ale dneska jsem nezajel hodně kol, protože jsem se necítil dobře,“ uvedl Loris Capirossi. „Zítřek bude z toho důvodu velmi důležitý, protože máme dost věcí k vyzkoušení a pár drobností, co je třeba dořešit.“

„Nicméně jsem v tomto směru optimistou. Myslím, že je nový motocykl krokem správným směrem a my tak máme příležitost zlepšit náš výkon v šampionátu,“ uvedl zkušený Capirossi.

Álvaro Bautista nebyl první den v Kataru ve své kůži, protože test po šestapadesáti kolech rovněž ukončil o něco dříve, ale s časem 1´57,960 sekundy, což znamenalo poslední místo a ztrátu na vedoucího Rossiho přes dvě a půl sekundy. V pátek má Španěl poslední možnost k zlepšení, protože až příště pojede v Kataru, tak už v prvním volném tréninku na Velkou cenu Kataru.

„První den jsem se tady necítil stejně, jako naposledy v Sepangu, protože na motocyklu MotoGP je to pro mě zcela nová dráha s novými orientačními body a neměl jsem zatím stoprocentní jistotu,“ uvedl Álvaro Bautista.

„Mám problém ve výjezdu ze zatáček, kde sice na výjezdu dokážu udržet správnou stopu, ale pokaždé je těžké ji najít a užít si to. Vyzkoušeli jsme různá řešení, ale zatím proto nemám ten správný cit.“

„Rozhodli jsme se ukončit test o něco dříve, protože to byl dlouhý den a já už nevnímal změny, které se na motorce provedly. Zítra máme další den testu a v něm doufám již budu stoprocentní, budu mít radost s jízdy a pojedu už mnohem lépe,“ řekl závěrem Bautista.

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz