Roberto Rolfo je po zranění znovu ve formě

V průběhu privátního testu v Barceloně si Roberto Rolfo vykloubil rameno, musel tak vynechat první IRTA test ve Valencii, ale už v Jerezu se mu podařilo zajet osmý čas.

Jezdec týmu Italtrans-STR havaroval devatenáctého února v průběhu testování na okruhu v Montmeló a pro zranění tak nestihnul první část oficiálního testovacího programu Moto2. K druhému testu už na jih Španělska přijel a v Jerezu dokázal navázat na své předchozí dobré výkony.

„Je mi lépe. Během přestávky mezi testem v Barceloně a teď tím posledním v Jerezu jsem se dokázal velmi rychle zotavit,“ uvedl italský závodník pro motogp.com. „V této chvíli ještě nemám potřebnou sílu, abych dokázal zajet své maximum, ale s každou hodinou je mi lépe.“

„Jsem rád, že se mi podařilo uzdravit v tak krátkém časovém úseku a doufám, že již budu ve stoprocentní kondici pro závěrečný test koncem měsíce. Věřím, že pak budu ještě více konkurenceschopnější.“

Protože Ital vynechal první IRTA test ve Valencii, kde si jezdci a týmy Moto2 poprvé vyzkoušeli motory Honda 600, byla jeho první zkušenost s oficiální pohonnou jednotku až na dráze v Jerezu.

„Motorka se trošku změnila ve srovnání se strojem s jakým jsem jezdil předtím. V určitých oblastech je lepší. Líbí se mi jak motor reaguje, třebaže pocit je prakticky stejný,“ řekl Ital, který v Jerezu zajel celkově osmý nejlepší čas na kolo.

„S pokrokem, který jsme provedli v celkovém nastavení podvozku motocyklu jsem spokojený a doufám, že k tomu můžeme přidat ještě pár kilometrů v posledním testu, takže do Kataru přijedeme na začátek šampionátu v co nejlepší formě,“ uvedl závěrem Roberto Rolfo.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz