Roger Lee Hayden předjel de Angelise a skončil jedenáctý

Náhradník za zraněného Randyho de Punieta Roger Lee Hayden se během závodu neustále zlepšoval a dvě kola před cílem se dostal před Alexe de Angelise na jedenácté místo, které udržel až do cíle.

Roger Lee Hayden si ve Velké ceně USA v Laguna Seca vyjel pět bodů. Američan startoval v týmu LCR Honda, kde zaskakoval za zraněného Randyho de Punieta.

Nejmladší z bratří Haydenů sice v úvodních kolech hledal optimální tempo, zvykal si na chování karbonových brzd a zahřívání pneumatik, ale nakonec byl se závodem spokojen. "Ostatní na mě najeli několik sekund, ale pak jsem je začal stahovat. V té době jsem zajel své nejrychlejší kolo za celý víkend. Dvě kola před cílem jsem dohnal de Angelise, předjel ho a získal jedenácté místo," bilancoval Hayden. "Na začátku víkendu jsem si opravdu nemyslel, že bych mohl dojet jedenáctý. chci poděkovat týmu LCR za skvělou příležitost. Všichni mi ve všem vycházeli vstříc a tvrdě pracovali na motorce, aby se mi co nejlépe řídila."

Ohledně výsledku prý ve stáji na Haydena nijak netlačili. "Ale je to americká velká cena, chtěl jsem zajet dobrý výsledek pro přátele, rodinu a fanoušky, kteří tu byli. Šanci jet u této skvělé party jsem si užíval. Motorka byla perfektní," pochvaloval si bratr mistra světa z roku 2006.

Šéf týmu Lucio Cecchinello popřál rychlou rekonvalescenci svému kmenovému jezdci Randymu de Punietovi a poděkoval týmu za skvělou práci během uplynulého víkendu. "I přes neštěstí, které nás potkalo jsme se rozhodli sem přijet a jako vždy odvést maximum. Jsme potěšeni Rogerovým výsledkem, neustále se zlepšoval a během závodu jel soustředěně, zejména když předjel de Angelise dvě kola před cílem," chválil náhradníka bývalý úspěšný jezdec stopětadvacítek, který teď bude čekat na vyjádření lékařské komise ohledně startu de Punieta v Brně.