Romagnoli: Cílem pro Motegi je zlepšit nastavení a vymazat ztrátu

Jorge Lorenzo byl v Kataru třetí, ale ztratil šestnáct sekund.
Klepněte pro větší obrázekPro jezdce Fiat Yamahy Jorge Lorenza byl závod v Kataru začátkem druhé sezony v královské kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů. V minulém roce si v Kataru skvěle poradil s kvalifikací, kde na kvalifikační pneumatice Michelin získal své první pole position v MotoGP a závod dokončil na druhém místě, tedy o poznání lépe než jeho zkušenější týmový kolega Valentino Rossi.

Letos byl závod v Kataru pro Španěla s devětadevadesátkou na kapotě zvláštní především tím, že stejně jako všichni ostatní jezdci i on nasadil na svou M1 pneumatiky Bridgestone a v kvalifikaci už nemohl využít speciální kvalifikační pneumatiky, kterou od letošní sezony nahradila měkká směs závodní pneumatiky.

Z toho důvodu byl Lorenzo opatrný, když měl odpovědět na otázku, zda i letos dokáže svůj kvalifikační výkon z předchozího roku zopakovat. Je pravdou, že se mu to skutečně nepodařilo, ale třetí pozice na startu, kterou nakonec minulou sobotu získal je pro talentovaného mladíka ze Španělska stejně skvělým výkonem, jako výsledek pondělního závodu.

Jeho manažer týmu Daniele Romagnoli k výkonu svého svěřence uvedl: „S tímto výsledkem jsme spokojeni, protože jsme předsezonní přípravu nezačali dobře a toto je velmi důležité, když vezmeme do úvahy tolik změn v pravidlech, na které je třeba si zvyknout.“

„Je jasné, že nás čeká ještě hodně práce, abychom vymazali ztrátu na vedoucí jezdce a dále potřebujeme pracovat na nastavení, takže to je našim dalším cílem pro Motegi,“ řekl Romagnoli.

Pokud bude Lorenzo pokračovat stylem, jakým začal předchozí a hlavně tu letošní sezonu a vyvaruje se okamžiků, jaké ho potkaly v přípravě na Velkou cenu Číny, které pak ovlivnily jeho výkon po zbytek roku, má letos velkou šanci předvést svůj nepochybně velký talent v plné síle.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.