Romagnoli je přesvědčen o vysokém potenciálu nové Yamahy

Lorenzo jen potřebuje delší čas k adaptaci.
Jorge Lorenzo byl minulý týden v Sepangu o něco pomalejší než se dalo očekávat od čtvrtého jezdce v celkovém hodnocení uplynulé sezóny, ale manažéra jeho týmu Daniele Romagnoliho výkony Rossiho a Edwardse přesvědčily o tom, že nová Yamaha má potenciál k tomu být letos vítězným strojem.

Romagnoli byl jednou z klíčových osob, jenž pracovaly s Lorenzem minulý týden v adaptaci na plnou verzi YZR-M1 2009 a zejména pak v jejím nastavení na nové pneumatiky Bridgestone. Španělský jezdec se svými časy na kolo v třídenním testu v Malajsii nakonec umístil na sedmém místě a jako bývalý jezdec Michelinu měl i on ze začátku problémy získat potřebnou jistotu na obutí japonské značky.

Časy na kolo dalších dvou jezdců Yamahy Rossiho a Edwardse ovšem dávají naději, že stejného zlepšení se docílí i v případě španělského jezdce továrního týmu.

K tomu Daniele Romagnoli řekl: „Valentino a Colin předvedli, že motocykl je dobrý a může zajet velmi dobré časy. Myslím si, že toto je pozitivní a stroj tak může být v tomto roce konkurenceschopný.“

„Jorge měl ze začátku testu trochu problém získat dobrý čas na kolo,“ uvedl Ital v hodnocení Lorenzova výkonu, kde na Rossiho ztratil osm desetin sekundy a na Edwardse půl sekundy. „Potřebuje jen delší čas k adaptaci.“

Lorenzo zajel v Malajsii svůj nejlepší čas 2:01,917 sekundy v posledním kole sobotní simulace závodu, což svědčí o tom, že v dalším testu v Kataru by jeho výkony už měly být blízko přední strany závodního pole.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz