Rossi byl v šestihodinovém závodu s Ferrari 430 třetí

Nebýt požáru mohl spolu s Ceccatem a Saluccim vyhrát.
V nedělním devatenáctém ročníku vytrvalostního šestihodinového závodu v italské Vallelunze obsadil v třídě GT3 Valentino Rossi třetí místo. Za volantem závodního speciálu Ferrari 430 ale neseděl sám a k vynikajícímu umístění také svým dílem přispěli Andrea Ceccato a Alessio Salucci.

Závodní speciál třídy GT3 připravil Rossiho posádce tým Kessel a jejich startovní číslo nemohlo být samozřejmě jiné než známá Italova šestačtyřicítka. To na okruh přilákalo nejednoho fanouška motocyklového šampiona a nedělní závod sledovalo na deset tisíc nadšených diváků, kteří přijeli na okruh vzdálený přibližně třicet kilometrů od hlavního města Itálie.

Úvodní kola vytrvalostního závodu museli piloti absolvovat za Safety carem, protože v té době byla na okruhu nepříjemná mlha, která snižovala viditelnost. Trojici Italů se ve Vallelunze dařilo a možná by dokonce bojovali i o vítězství nebýt mechanického problému a požáru na palubě speciálu v závěru závodu.

To znamenalo, že Rossi, Ceccato a Saluci nakonec v třídě GT3 obsadili s Ferrari 430 konečné třetí místo za vítěznou posádkou Corvetty ve složení Emanuel Pirro, Carlo Graziani a Elio Marchetti. Druhou příčku pak získali s Ferrari 430 Forgione, Carugati a La Mazza.

„V závěru jsme měli smůlu, takže bych se rád vrátil a zkusil to znovu,“ řekl Rossi, vítěz letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. „Pokud bude příležitost tady přijet za rok budu rád, protože když jste vpředu v době, kdy do konce zbývá čtyřicet minut, tak to ve vás zanechá trošku hořký pocit.“

„Trošku jsem se polekal toho ohně, ale chlapi, co měli na starosti bezpečnost zareagovali velmi rychle. Je to těžké, protože jsme přišli těsně o vítězství. Ze začátku se moc nebojovalo skrz Safety car, ale všichni jsme si to užili, protože jsme dobře závodili a měli podél trati spoustu fanoušků, kteří sem přijeli,“ řekl závěrem Valentino Rossi.
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.